ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 6(64)/2010

VideoCAD przeciw bylejakości w monitoringu miejskim (cz.2)
Ile kamer i dlaczego tyle?

Waldemar Fiałka
Cele budowy monitoringu są zwykle formułowane mało precyzyjnie - są to zazwyczaj nic niemówiące hasła typu poprawa bezpieczeństwa na obszarze objętym inwestycją. Również planowane efekty są określane mgliście, bez jednoznacznych wskaźników liczbowych. Natomiast często już na etapie pomysłu pojawia się parametr, który powinien pojawić się na końcu opracowania projektowego - liczba kamer.
Autor za pomocą programu VideoCAD na mapie terenu do objęcia monitoringiem odwzorowuje istotne elementy, mogące wpływać na efektywność kamery. Dalej zaprasza do wirtualnej podróży po wytypowanych lokalizacjach, porównując uzyskane parametry eksploatacyjne dla każdej z nich.

Inteligentne systemy monitoringu wizyjnego i kierunki ich rozwoju
Sławomir Maćkowiak, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki, Politechnika Poznańska
Systemy inteligentnej analizy obrazu automatyzują systemy CCTV, dzięki czemu ułatwiają operatorom pracę. Przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym w urządzeniu końcowym umożliwia identyfikację warunków alarmowych, dostarczając pracownikom ochrony informacje, których potrzebują, aby szybko zareagować i podjąć odpowiednie działania. Szczególnie interesujące rozwiązania są stosowane w zakresie automatycznej detekcji i śledzenia obiektów ruchomych w sekwencjach wizyjnych.

Inteligentne systemy monitoringu wizyjnego - przykłady systemów

Hymatom-MoviWall - inteligentny system multidetekcji


Jakub Regulski, Fortuna Communication
MoviWall jest rozwiązaniem służącym do ochrony perymetrycznej, oferującym detekcję, klasyfikację oraz bardzo precyzyjną lokalizację zdarzenia alarmowego w objętym obserwacją polu. Wszelkiego rodzaju intruz wdzierający się na obszar jest automatycznie wykrywany oraz lokalizowany w odległości do 200 metrów.

DesignCams - bezpieczeństwo i styl
Wojciech Giersz, Secural

Zintegrowane rozwiązanie monitoringu
- system STAM-IRS firmy Satel

Michał Konarski, Satel
Kolejna wersja systemu monitoringu STAM przeznaczonego dla polskich firm z branży ochrony mienia. Urządzenie jest modularną, zintegrowaną jednostką stacji monitorującej działającą na bazie sprawdzonego systemu STAM-2.

Czytnik RFID w panelach zewnętrznych cyfrowych systemów wideodomofonowych firmy Laskomex
Zdzisław Bogusławski, Laskomex
Dla ułatwiania obsługi i zwiększania funkcjonalności panele CP-25xxR firmy Laskomex przeszły ostatnio kilka znaczących modernizacji.

Automatyka w kamerach CCTV
Paweł Król, GDE Polska
Producenci kamer CCTV nie ułatwiają użytkownikom porównania rozwiązań, gdy nadają poszczególnym funkcjom kamer coraz nowsze nazwy handlowe. Kompensacja światła z tyłu może nazywać się BLC, a innym razem HBLC, choć działanie jest identyczne. Użytkownicy nie są informowani, jaka jest rola konkretnej funkcji, gdyż instrukcje rzadko zawierają opis funkcji, standardowo poprzestając na informacji, jak ją włączyć.

Wideodozór Brickcomu u Tajwańczyków w Czechach
Jamie Wang, Brickcom Corporation
Kiedy tajwańska firma otworzyła nową fabrykę w Czechach, potrzebowała systemu bezpieczeństwa do monitorowania całego obiektu, a także umożliwiającego współdziałanie zakładu z centralą na Tajwanie. Postanowiono wykorzystać system wideodozoru oparty na kamerach typu FB-100A i rejestratorach sieciowych typu NR-1604.

MIST, czyli redukcja zakłóceń widoczności
Krzysztof Skowroński, CBC Group
MIST to innowacyjne osiągnięcie koncernu CBC Group w zakresie techniki wizyjnej, wdrożone do kamer Ganz i obiektywów Computar. Dzięki sposobowi obróbki obrazu i metodzie sterowania optyką zakłócenia widoczności spowodowane przez różne zjawiska atmosferyczne są eliminowane.

Kamery CCTV z nowym układem DSP Opti X
Marcin Morzyk, Volta
Dostępność w kamerze tak dużej liczby funkcji, jak to obecnie obserwujemy, jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych układów przetwarzania sygnału wizyjnego - DSP.

Obraz na komórce - rejestratory Trend
Mateusz Czerwiec, Dipol
Właściciel składu budowlanego zwraca się z prośbą o wykonanie instalacji telewizji przemysłowej, składającej się z rejestratora i czterech kamer zewnętrznych, pozwalających na monitoring w nocy. Wymagane jest zapewnienie możliwości oglądania obrazów na telefonie komórkowym.

Axis Communications zmienia monitoring dzięki HDTV
Agata Majkucińska, Axis Communications

NOWE PRODUKTY

Finaliści kieleckiej wystawy
Celem konkursu była promocja najlepszych wyrobów prezentowanych na targach Alarm i Sport Obiekt w Kielcach (4-5 listopada). Wyroby zgłoszone do konkursu były oceniane pod względem walorów użytkowych i funkcjonalnych, nowoczesności rozwiązań, podatności obsługowo-naprawczej oraz walorów zewnętrznych i estetyki.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty


aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy