ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 5(69)/2011

Nie daliśmy się!
Jak zapamiętamy rok 20011 i czego spodziewamy się w przyszłym? Jakie wydarzenia miały wpływ na stan rynku zabezpieczeń i w jakim kierunku rozwija się technika? Zapytaliśmy o to w kilku znaczących na polskim rynku firmach.

Zaprojektuj i wybuduj! 
Nowa świecka tradycja

Waldemar Fiałka
Organizacja przez samorządy wszelkiego typu przetargów na roboty budowlane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” dotyczy również zadań budowy systemów CCTV - od monitoringów miejskich po monitoringi obiektów sportowych czy komunalnych. Formuła ta została dopuszczona przez instytucje zarządzające programami unijnymi, żeby ułatwić procedury ubiegania się o dofinansowanie. Ułatwienie jest iluzoryczne, ponieważ nie zwolniono jednostek korzystających ze środków publicznych z przestrzegania innych aktów prawnych.

CCTV wśród rododendronów
Z praktyki instalatora

Mariusz Marciniak, Alphatec Communication
Tak się ułożyło, że ostatnio przyszło nam wykonać parę instalacji w obiektach parkowych. Z pozoru zadanie proste. Ale im bardziej wgłębialiśmy się w temat, tym stawał się on bardziej skomplikowany i ciekawy.

Piksele zamiast TVL,
czyli komu to przeszkadzało cz. 2

Waldemar Fiałka
Artykuł jest próbą wyprzedzenia sytuacji, która już w przyszłym roku może zaskoczyć wielu gospodarzy obiektów sportowych. Zbliża się nieubłaganie koniec rocznego okresu wszystkich możliwych odroczeń we wprowadzeniu systemów do rejestracji imprez podwyższonego ryzyka w obiektach tego wymagających. A brak spełnienia wymagań podstawowych będzie skutkować np. prowadzeniem rozgrywek bez publiczności lub wręcz zakazem użytkowania obiektu - chyba że lud będzie natarczywiej domagał się igrzysk niż chleba.

Full-HD - standard dla telewizji dozorowej
na dłużej?

Krzysztof Zych, Volta
System PAL nadal ma dziś dominującą pozycję na rynku produktów analogowej CCTV, jednak jego dni wydają się policzone. W zalewie różnych standardów określających następną generację obrazu wysokiej rozdzielczości pojawią się takie skróty, jak UHD czy 4K, a kolejne produkty szokują liczbą megapikseli. Gdzie znajduje się kompromis i rozsądna podstawa dla rozwoju telewizji dozorowej nowej generacji?

Profesjonalna platforma NUUO
oraz kamery HD-PRO

Tomasz Kruszyński, Miwi-Urmet

INT-KNX
Moduł integracji z systemem KNX

Michał Konarski, Satel
Dla łatwego budowania systemów automatyki w oparciu o centrale INTEGRA, powstało wiele dedykowanych modułów rozszerzających i urządzeń peryferyjnych. Kolejnym krokiem w stronę pełnej integracji funkcjonalności systemu alarmowego oraz automatyki jest opracowanie modułu INT-KNX, sprzętowego interfejsu między systemem INTEGRA a magistralą KNX (dawniej EIB).

MCRA
Bezprzewodowy system alarmowy

Michał Konarski, Satel
W praktyce instalatorskiej zdarza się, że zamówienie na system alarmowy dotyczy stosunkowo małego obiektu - warsztatu, sklepiku, kiosku czy wolno stojącego garażu. W takiej sytuacji stosowanie standardowej centrali alarmowej w celu podłączenia do niej trzech czy czterech czujek mogłoby być ekonomicznie nieuzasadnione i niepotrzebnie skomplikowane. Z myślą o takich zastosowaniach powstał bezprzewodowy system alarmowy MCRA.

Monitoring z kamerami IP
- coraz łatwiejsza konfiguracja,
coraz lepsze parametry

Paweł Kozłowski, AirLive Polska

Megapikselowy monitoring rozproszony
Wojciech Trojniar, Dipol
Coraz powszechniejszy staje się monitoring obiektów rozproszonych. Pozwala on dozorować kilka obiektów z jednego centrum monitoringu. Ekonomicznym i niezawodnym sposobem na realizację takiej instalacji są rejestratory NUUO i kamery Sunell.

Mały mocarz - NVRmini 2
Rejestrator IP dla punktów sprzedaży detalicznej i nie tylko

Dawid Adamczyk, Ultrak Security Systems

HikVision
Zaawansowane systemy IP CCTV

Mariusz Witulski, SPS Electronics

NOWE PRODUKTY

Rosja
Rynek CCTV z napędem na ropę

Rosyjski rynek zabezpieczeń - co nie może dziwić - pozostaje pod dużym wpływem wahań ceny ropy naftowej. Mimo że recesja gospodarcza wszędzie odciska swoje piętno, w Rosji widać niewielki, ale jednak wzrost aktywności tego rynku. To przyciąga wielu graczy z całego świata.

Bezpieczeństwo na Euro 2012
8-9 listopada w Kielcach miały miejsce targi, konferencje i warsztaty, które dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa podczas turnieju piłkarskiego Euro 2012.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy