ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 5(63)/2010

Essen 2010: raczej ewolucja niż rewolucja
Tegoroczne targi security w Essen właściwie niczym nie zaskoczyły. Jak zawsze było dużo wystawców z całego świata, nowości i gości. Również liczba, tematyka i poziom konferencji bez zarzutu. Wystawa Security Essen 2010 zajęła prawie cały obszar targowy w Gruga Park, tylko nieliczne części pawilonów były niewykorzystane.

Nowe rozwiązanie analogowe i cyfrowe
- Sony Effio i Effio-E

Marian Mazurski
Nie tylko firma Sony - twórca tego rozwiązania - ale również wielu innych producentów kamer CCTV, korzystających z tej technologii, zapowiada, a niektórzy już nawet informują o pojawieniu się w ich ofercie nowego produktu - kamer z technologią Sony Effio i Effio-E. Przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu. Co oferuje i jakie są różnice w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi. Czy to jest tylko chwyt marketingowy, czy coś naprawdę istotnego?

Co warto wiedzieć o H.264
Najważniejsze kryteria wyboru algorytmu kompresji wideo (cz. 3)

Na podstawie artykułu firmy IQinVision
W dwóch pierwszych częściach tego cyklu opisaliśmy podstawowe różnice między kompresją międzyklatkową a pełnoklatkową i wyróżniliśmy dziewięć parametrów, które powinny być brane pod uwagę podczas projektowania wysokiej klasy sieciowego systemu telewizji dozorowej. W poprzednich artykułach opisaliśmy siedem z naszych dziewięciu parametrów. W tej części zajmiemy się dwoma ostatnimi: rejestracją obrazu i podglądem na żywo.

Moduł alarmowy Micra i manipulator sensoryczny
- nowości w ofercie firmy Satel

Karol Polejowski, Satel
Satel, wiodąca firma w branży systemów alarmowych w Polsce, wzbogaciła swoją ofertę o nowy moduł alarmowy Micra i manipulator sensoryczny INT-KSG. Micra została stworzona z myślą o niedużych obiektach, natomiast manipulator sensoryczny uprości obsługę systemów alarmowych z rodziny Integra.

Ivory - czujka ruchu z optyką zwierciadlaną
Karol Polejowski, Satel
Od pewnego czasu w ofercie handlowej Satela jest czujka wykrywania ruchu Ivory. Jej cechę wyróżniającą stanowi zwierciadło, obejmujące ochroną także strefy podejścia i skuteczniejsze niż do tej pory wykrywanie ruchu.

EasyLink: jeszcze łatwiejszy zdalny dostęp
Jamie Wang, Brickcom Corporation
Brickcom Corporation przygotował rozwiązanie zdalnego dostępu do kamer IP, niewymagące od użytkowników kamer Brickcom specjalistycznej wiedzy.

Inteligentna analiza obrazu
w nowych kamerach Ganz IP

Krzysztof Skowroński, CBC Group
VCA (ang. Video Content Analysis), czyli analiza zawartości obrazu, dotyczy skomplikowanych algorytmów detekcji zdarzeń predefiniowanych na obrazie wzorcowym. Jest to technologia znana od lat, rozwijająca się i jednocześnie postrzegana jako obiecujące narzędzie do automatyzacji monitoringu w nowoczesnych systemach CCTV.

Monitoring hybrydowy IP
Paweł Król, GDE Polska
Choć era systemów analogowych zbliża się do końca, systemy telewizji dozorowej IP są wciąż dość rzadko wykonywane. Łatwo się domyślić przyczyn: wciąż wysoka cena urządzeń (ok. 2-3 razy wyższa w przypadku kamer IP o rozdzielczości D1, ponad 3-4 razy wyższa w przypadku kamer megapikselowych) oraz umiejętność uruchomienia sieci komputerowej spełniającej wymagania transmisji wizji skutecznie odstraszają mniejszych inwestorów.
Monitoring hybrydowy jest dobrym rozwiązaniem, gdy inwestorowi brakuje środków do budowy monitoringu IP.

VideoNetBox firmy Dallmeier
Jacek Giersz, Secural

Supermarket i rejestratory Trend
Mateusz Czerwiec, Dipol
Właściciele supermarketów często borykają się z drobnymi kradzieżami. Z tego względu decydują się na szybką w wykonaniu i elastyczną instalację kamer dozorowych. Przy jej wykonaniu doskonale sprawdzają się nowoczesne rejestratory Trend 250X16.

Protégé
Zintegrowany system bezpieczeństwa i automatyki budynku

Marek Kośmider, Miwi-Urmet

System zarządzania bezpieczeństwem Gemos
Artykuł firmy ela compil
Systemy zarządzania bezpieczeństwem (Security Management Systems, SMS) znajdują zastosowanie m.in. w obiektach biurowych, przemyśle, centrach komunikacyjnych i handlowych, a także coraz częściej w miasteczkach akademickich czy kompleksach szpitalnych, łącząc systemy sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania i napadu, kontroli dostępu, telewizji dozorowej, systemy komunikacyjne itd. w jednorodną płaszczyznę obsługi. Coraz częściej pełnią rolę systemów zarządzania budynkami.

Monitoring wizyjny Gdyni
Zdzisław Kobyliński, naczelnik WZKiOL UM Gdynia
30 września br. w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdyni odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego centrum monitoringu wizyjnego. Monitoring Gdyni stał się największym pod względem wykorzystania technologii radiowej do transmisji danych systemem w Polsce.

AutoCAD przeciw bylejakości w monitoringu miejskim
Waldemar Fiałka
Okres przedwyborczy obfituje w inicjatywy inwestycyjne, mające udowodnić, że obecna ekipa samorządowa jest najlepsza i niezastąpiona - również w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Najprostszym i jakże spektakularnym działaniem jest zafundowanie monitoringu.
Seria naszych artykułów o monitoringu miejskiego będzie próbą sformułowania listy kontrolnej ułatwiającej realizację inwestycji budowy monitoringu - od fazy koncepcji, przez projekt i realizację, aż do fazy eksploatacji.

NOWE PRODUKTY

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowychaktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy