ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 5(57)/2009

Projektowanie systemów CCTV za pomocą programu VideoCAD (cz. 13)
Na tropie z VideoCAD-em

Waldemar Fiałka
Na początku września miał miejsce kolejny napad na placówkę jednego z banków. Nie zwróciłoby to mojej uwagi, gdyby nie uszczypliwy komentarz rzecznika lokalnej policji, który stwierdził, że monitoring zainstalowany w placówce był nieprawidłowo wykonany. Mało tego - padło stwierdzenie, że większość bankowych systemów monitoringu jest fatalnej jakości, a materiały z nich uzyskane są praktycznie bezużyteczne. Wobec tak miażdżącej oceny spróbowałem dokonać analizy skuteczności monitoringu w jednej z okolicznych placówek bankowych z wykorzystaniem właściwości i narzędzi oferowanych przez VideoCAD.

Zastosowania systemów megapikselowych
Zanim przejdziemy do urządzeń z półki, zobaczmy gdzie pracują. Przedstawiamy kilka przykładów systemów z kamerami megapikselowymi.

Przegląd kamer megapikselowych
Producenci i dystrybutorzy przedstawiają wybrane modele i serie kamer.

Tabela porównawcza parametrów kamer megapikselowych
38 modeli


Kilka uwag do tabeli
Kamery megapikselowe są od dawna stosowane w przemyśle, usprawniając nadzorowanie procesów produkcyjnych. Te dzisiejsze kamery przemysłowe, ze względu na nieliczną produkcję i cel, do którego służą, są bardzo drogie. Jednak jest to usprawiedliwione ich bardzo wysokimi parametrami technicznymi, np. szybkością migawki, rozdzielczością obrazu i dużą niezawodnością. Tak jak lata temu w przypadku kamer analogowych, dzisiaj również sieciowe kamery megapikselowe przechodzą z przemysłu do szerszych zastosowań, między innymi do systemów zabezpieczeń technicznych. Jeszcze niedawno traktowane trochę jak ciekawostka, dzisiaj zajęły już całkiem spory obszar rynku i w przyszłości najprawdopodobniej go zdominują.

Transmisja i zapis sygnału audio/wideo w sieciach IP
Damian Piróg, CTR Partner
Transmisja i zapis sygnałów audio/wideo w sieci IP to podstawa i przyszłość nowoczesnych sieciowych systemów monitoringu wizyjnego. Bez wiedzy z zakresu podstawowych zagadnień transmisji i zapisów audio/wideo w sieci nie da się funkcjonować na rynku usług monitoringu wizyjnego.

Nowe rejestratory Unimo
Marek Tarnowski, Merx

Obrotowe kamery A1
Zbigniew Fałtynowicz, MKJ
W marcu 2009 roku firma Samsung Electronics rozpoczęła ofensywę na rynku CCTV, prezentując kamery stacjonarne z technologią A1.

Integra
Michał Konarski, Satel

Czujki Detect 3000
Adam Kołodziński, Alpol (Katowice)

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje
Maciej Grzondkowski, Volta
Przyjrzyjmy się trzem podobnym instalacjom CCTV, które zostały zrealizowane za pomocą różnych pod względem funkcjonalnym i cenowym linii produktowych - Veko (ekonomiczne), Optiva (dla instalacji o dużych wymaganiach) oraz Optiva Tytanium (dla najbardziej wymagających obiektów).

Perspektywiczny system CCTV
- modułowa budowa monitoringu

Maciej Włodarczyk, Dipol
W trakcie planowania systemu monitoringu warto od samego początku założyć możliwość rozbudowy instalacji. Zwłaszcza jeśli inwestor chce najpierw sprawdzić skuteczność takiej inwestycji i rozwijać ją, jeśli system okaże się zgodny z jego oczekiwaniami.

Monitoring IP bez rejestratorów?
Arkadiusz Gmitrzak, Bosch Security Systems
System rejestracji IP-CCTV zbudowany w oparciu o samowystarczalne kamery NBC-255, rozwiązanie dla małych i średnich obiektów.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy