ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Czy warto używać cyfrowego zoomu; cyfrowy
a mechaniczny PTZ 

Marian Mazurski
Trzecia część cyklu artykułów na temat techniki megapikselowej w telewizji dozorowej. W tym odcinku o zaletach i wadach cyfrowego PTZ w porównaniu ze standardowymi, mechanicznymi systemami PTZ.

Osiedlowy anioł stróż
Systemy CCTV IP dla osiedli

Robert Zalewski, Elecronic Control
Niemal wszędzie można znaleźć dostęp do sieci IP, a uzyskiwane przepustowości zapewniają transmisje na żywo dobrej jakości sygnału z kamer. Korzystając z już istniejącej infrastruktury okablowania, będącego własnością lokalnych dostawców internetowych, jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednią sieć przystosowaną do przekazu wizji. Projektując osiedlowy monitoring IP warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Miasto monitorowane
Przegląd systemów

Parametry systemu monitoringu miejskiego i aspekty związane z wykorzystaniem, instalacją oraz bieżącą obsługą w: Bydgoszczy, Czeladzi, Kaliszu, Kielcach, Krośnie, Lubinie, Olsztynie, Opolu, Oświęcimiu, Szczecinie, Tarnowie, Trzebiatowie, Tychach, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

VideoCad wersja 5.0 (cz. 5)
Monitoring imprez masowych - prawo i technika

Waldemar Fiałka
Dobrze zaprojektowany monitoring wizyjny jest nieoceniony zarówno jako wspomaganie kierowania siłami porządkowymi, jak i zasób archiwalny w ewentualnych postępowaniach dowodowych. Najważniejsze, aby monitoring projektować jako element spójnej koncepcji zapewnienia bezpieczeństwa na obiekcie. Dobranie rozwiązań technicznych dla zdefiniowanego wcześniej programu ochrony obiektu staje się prostą formalnością - oczywiście przy użyciu programu VideoCAD, który w bieżącym odcinku cyklu artykułów prezentuje się w polskiej wersji językowej. 

Stadiony pod czujnym okiem kamer
Marcin Gierszner, Alpol 
Kamery szybkoobrotowe stały się podstawowym narzędziem stosowanym w monitoringu aren sportowych, a w szczególności stadionów. Specyfika wydarzeń stadionowych oraz konieczność precyzyjnej identyfikacji ich uczestników wymaga zastosowania najwyżej jakości sprzętu, o parametrach pozwalających na osiągnięcie tego celu. Przy wyborze urządzeń, których celem jest monitoring aren sportowych, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Szybkoobrotowe systemy kamer kopułkowych w XXI wieku
Ad Biemans, Bosch Security Systems
Najnowsze rozwiązania w zakresie elastyczności, komunikacji oraz inteligencji umożliwiają używanie szybkoobrotowych systemów AutoDome w interesujących zastosowaniach.

A jednak przyszłość należy do rejestratorów PC
Mariusz Kądziołka, Esimo
Istnieje wiele przesłanek pozwalających przypuszczać, że rozwój systemów rejestrujących na bazie PC będzie się miał coraz lepiej. Jak prawidłowo powinien być skonstruowany taki system, by spełniał wszelkie warunki niezawodnościowe? Typowym przykładem profesjonalnego podejścia do konstrukcji rejestratorów są platformy rejestrujące HC-DVR z systemem operacyjnym XOS

CCTV IP w firmach
Tomasz Janiczek, Dipol
Wraz ze wzrostem popularności CCTV IP spadają ceny urządzeń i coraz częściej pojawiają się na rynku profesjonalne produkty przeznaczone do popularnych zastosowań. Inwestorzy decydują się na kamery IP ze względu na tańsze okablowanie, łatwiejszą rozbudowę systemu, a także możliwości wspomagania pracy zaawansowanym oprogramowaniem.

Rejestratory Mirasys - nowe możliwości integracji
Paweł Winiarski, Wimax 
Dla wielu klientów proste rozwiązania CCTV, dostarczające tylko obrazu, są już niewystarczające. Coraz popularniejsze jest wykorzystywanie danych tekstowych do integracji DVR z innymi systemami. Celem takiej integracji jest zapewnienie wizualnej weryfikacji różnych procesów: od produkcji, przez pakowanie, magazynowanie, wysyłkę, do sprzedaży produktów.

Mediator
Elektromotorycznie sterowany zamek bez okablowania drzwi Effeff

Małgorzata Gajcy

Wystarczy zasilanie
Encoder 2180 EW - wideoserwer H.264 ze zintegrowanym modułem wi-fi do zastosowań zewnętrznych 

Mariusz Kądziołka, Esimo

NOWE PRODUKTY

Nie tylko dla wojska
Rekordową frekwencję miały kieleckie targi MSPO. Ze swoim sprzętem, przeważnie ciężkim, przyjechało 364 firm z 24 krajów. Z naszego punktu widzenia najciekawszą ofertą targów były bezobsługowe samoloty rozpoznawcze. 

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowych

numer 5(46)/2007
Nowy numer - zobacz spis tre?ci
 
o tym pisaliśmy