ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 4(76)/2013

Firma Satel poszerza ofertę o systemy sygnalizacji pożarowej
Rozmowa z Agnieszką Pitrus, kierownik Działu Marketingu w firmie Satel.
We wrześniu firma Satel wypuściła na rynek system sygnalizacji pożarowej. To pierwszy produkt z dziedziny bezpieczeństwa pożarowego firmy, znanej dotychczas z produkcji urządzeń do systemów sygnalizacji włamania i napadu. Pierwsze centrale alarmowe wyprodukowano w 1990 roku.

Dyski twarde AV
w systemach monitoringu

Marcin Bieńkowski
Dyski twarde nie są na tyle uniwersalne, żeby pasować do każdej sytuacji, dlatego producenci dostosowują je do konkretnych zastosowań. Dzięki szybkiemu rozwojowi systemów monitoringu wideo oraz przestawieniu ich z formatu analogowego i systemów taśmowych na format cyfrowy wzrosło zapotrzebowanie na dostosowane do ich potrzeb technologie dyskowe, które zapewnią większą niezawodność magazynowania i przechowywania kopii zapasowych. Dyski takie znajdują zastosowanie w takich systemach monitoringu, jak autonomiczne rejestratory DVR, sieciowe rejestratory wideo i systemy zarządzania wideo, a także systemy inteligentnego zarządzania wideo. Coraz popularniejsze stają się systemy mobilnych rejestratorów używanych w pojazdach i innych środkach transportu.

Dyski AV w praktyce
O dyskach przeznaczonych do systemów monitoringu rozmawiamy z Norbertem Koziarem, Senior Sales Manager WD na Europę środkową i wschodnią, a o doświadczenia wynikające ze sprzedaży dysków i kontaktów z klientami zapytaliśmy Rafała Grabowskiego, właściciela firmy Eldorado Computers.

Optymalizacja rozmieszczenia kamer
Waldemar Fiałka
Często spotykaną sytuacją jest planowanie montażu kamery na obiektach komunalnych w pobliżu miejsca obserwacji. Jest to powszechna praktyka, wynikająca z konieczności uzyskania przez inwestora prawa do dysponowania nieruchomością lub obiektem na cele budowlane lub montażowe. Poza tym często w takich przypadkach rozwiązany mamy problem zasilania i transmisji. Jednak równie często nadrzędny cel montażu kamery dla realizacji funkcji (aplikacji) przesłaniany jest przez procedurę uzyskania zgód i pozwoleń na etapie procesu budowlanego. Z punktu widzenia prawa budowlanego jest to cel istotny, z punktu widzenia funkcjonalności monitoringu - niekoniecznie. W efekcie takiego działania kamery często zamontowane zostają w lokalizacji nieoptymalnej wiele tracąc ze swojej funkcjonalności. I tym zagadnieniem optymalizacyjnym zajmiemy się w artykule.

Pomysł na kamerę sieciową
Rozmowa z Martinem Grenem, wynalazcą kamery IP i założycielem firmy Axis Communications.
Na początku kilka osób bardzo zainteresowało się pomysłem i rozpoczęliśmy poszukiwanie zastosowań dla tego produktu. Były to czasy początków bańki internetowej, wtedy internet stał się powszechnie dostępny, więc nasze początkowe pomysły rynkowe szły w kierunku umieszczenia kamer w internecie dla celów zdalnego nadzoru. Pierwsza kamera miała bardzo kiepskie osiągi - tylko 3 klatki na minutę, więc była oczywiście bardzo powolna.

Wysokorozdzielcze kamery IP
Omawiamy parametry najpopularniejszych w Polsce wysokorozdzielczych kamer IP, czyli kamer, dla których medium transmisyjnym jest przewodowa lub bezprzewodowa sieć LAN, a ich rozdzielczość jest znacznie wyższa niż D1. Dzięki cyfrowej transmisji sygnału wideo w wielu zastosowaniach, szczególnie w systemach najbardziej rozległych, technologia IP jest najskuteczniejszym dzisiaj rozwiązaniem. Dzieje się tak z kilku powodów; głównie tych związanych z postępem techniki, ale również z powodów ekonomicznych.

Prezentacje wysokorozdzielczych kamer IP
Przedstawiamy prezentacje sprzętu czołowych dostawców wysokorozdzielczych kamer IP.

Tabela porównawcza parametrów wysokorozdzielczych kamer IP

Możliwości rejestracji obrazów
z kamery IP ReviZOOMIP

Paweł Król, GDE Polska
Monitoring cyfrowy zdominowała technologia IP, drugie rozwiązanie, czyli HD-SDI, jest rzadziej spotykane, choć ma pewne zalety (np. łatwa instalacja, nie trzeba znać zasad budowy sieci komputerowych) w porównaniu do systemów IP. Główną wadą tego rozwiązania jest mniejsza, niż systemów IP, podatność na rozbudowę, mniejsza ilość dostępnego sprzętu, a także relatywnie wyższy koszt całej instalacji. Dlatego optymalnym wyborem są rozwiązania sieciowe ReviZOOMIP, zapewniające monitoring w technologii IP z rozszerzonymi możliwościami rejestracji o karty microSD oraz pamięci NAS i serwery FTP.

Modernizacja systemu monitoringu analogowego
- jak to zrobić?

Kamil Nalepa, Dipol
Chcąc zachować efektywne działanie instalacji CCTV, trzeba ją systematycznie unowocześniać. Co kilka lat pojawiają się nowe rozwiązania zapewniające lepszą jakość obrazu oraz bardziej ekonomiczną metodę archiwizacji. Modernizując istniejącą lub budując nową instalację należy wziąć pod uwagę wymianę zarówno rejestratorów, jak i kamer.

INT-TSI - centrum sterowania
inteligentnym systemem alarmowym

Michał Konarski, Satel
Nie ma już wątpliwości, że ekran dotykowy jest wygodnym i przyjaznym sposobem interakcji użytkownika z urządzeniami. Dlatego firma Satel postawiła na tę technikę w manipulatorze, który może stać się prawdziwym centrum dowodzenia inteligentnym systemem alarmowym, opartym na centralach Integra.

Inner Range
Sterowanie wjazdem pojazdów

Andrzej Tomczak, ID Electronics
Oprócz sterowania dostępem osób, standardem w kontroli dostępu staje się identyfikacja pojazdów i sterowanie ich wjazdami. Przedstawiamy kilka sposobów identyfikacji kierowców i pojazdów oraz jednoczesnej identyfikacji i kierowcy, i pojazdu.

NOWE PRODUKTY
Informacje, produkty
Skorowidz firm branżowych

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy