ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 4(68)/2011

Cyfrowe rejestratory analogowego sygnału wideo
Prezentowany w tym numerze przegląd cyfrowych rejestratorów analogowego sygnału wideo jest kolejnym dowodem na to, że nie wszystkie obiekty wymagające wideodozoru muszą wykorzystywać technikę IP, czyli sieciowe kamery, centra zarządzania i rejestratory. W bardzo wielu przypadkach świetnie się sprawdzą znacznie tańsze kamery analogowe. Dzięki nowym przetwornikom i procesorom obrazu, np. typu Effio, i zintegrowanym oświetlaczom diodami podczerwonymi lub białymi osiągają one naprawdę bardzo wysoką jakość obrazu, całkowicie wystarczającą do zrealizowania wszystkich zadań postawionych systemowi wideodozorowego nawet przez bardzo wymagającego użytkownika.

Przegląd cyfrowych rejestratorów analogowego sygnału wideo
Producenci i dystrybutorzy przedstawiają najnowsze modele rejestratorów

Tabela porównawcza parametrów rejestratorów

Czujka rozpoznaje spray
Jakub Regulski, Fortuna Communication
Merlin MGD-5 to detektor wykrywający działanie aerozoli z farbami stosowanych przez graficiarzy.

Pęcherzyki w służbie identyfikacji
Longin Kawolski, Vemco
Francuska firma ProofTag opracowała technologię znakowania za pomocą identyfikatorów pęcherzykowych (bąbelkowych). Niepowtarzalny identyfikator umożliwia jednoznaczne oznakowanie cennych przedmiotów i dokumentów, a powiązanie kodu taga z informacją zapisaną w bazie danych jednoznacznie identyfikuje obiekt.

Rewolucja w systemach przeciwpożarowych
Wojciech Pawlica, Vidicon
Zwykły, konwencjonalny system może zachowywać się jak adresowalny. Umożliwia to rozwiązanie włoskiej firmy INIM Electronics: urządzenie testowe o nazwie EITK 1000 oraz seria czujek konwencjonalnych z rodziny IRIS, które wykorzystują technologię Versa ++.

Stam-View
Nowe możliwości stacji monitorujących

Michał Konarski, Satel
Stam-View ułatwia instalatorom uruchomienie i testowanie systemu alarmowego, ale również zapewnia właścicielom monitorowanych obiektów dostęp do najważniejszych informacji z dowolnego miejsca na świecie przy pomocy komputera lub smartfonu.

Co to jest i po co jest ONVIF?
Czy są inne, może lepsze rozwiązania?

Marian Mazurski
W 2008 roku trzy czołowe na światowym rynku systemów IP wideo firmy – Axis, Bosch i Sony – rozpoczęły współpracę w ramach otwartej i niezależnej organizacji (typu non-profit) pod nazwą ONVIF (Open Network Video Interface Forum), czyli otwartego forum biznesowego, mającego na celu wypracowanie jednego otwartego światowego standardu dla systemów sieciowych wideo oraz kontroli dostępu systemów zabezpieczenia technicznego.

ONVIF i RTSP w kamerach IP
Paweł Król, GDE Polska

Rejestracja obrazu z kamer megapikselowych
– nic prostszego!

Krzysztof Zych, Volta
Instalatorzy i integratorzy doceniają zalety kamer megapikselowych, jednak o ból głowy przyprawia ich kwestia doboru systemu archiwizacji. Szczególnie jeśli mamy w pamięci łatwość obsługi i prostotę konfiguracji, jaką zapewniają analogowe rejestratory DVR. Czy możliwe jest połączenie zalet nowoczesnych kamer megapikselowych z atutami rejestratorów analogowych?

Integracja systemu analogowego z systemem cyfrowym IP z wykorzystaniem serwera wideo VS-100 firmy AirLive
Michał Kowalski, Napad.pl

Dlaczego warto postawić na światłowody
Marzena Zaziąb, Dipol
Wielu instalatorów uważa, że światłowody to rozwiązanie drogie i trudne w instalacji, nie mogą konkurować z kablami miedzianymi. Często światłowody nie są stosowane nawet wtedy, gdy ich zastosowanie jest oczywiste.

Piksele zamiast TVL,
czyli komu to przeszkadzało

Waldemar Fiałka
Im dłużej analizuję treść rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych, tym bardziej wątpię w skuteczność jego działania. Największe zastrzeżenie budzi wprowadzony przez rozporządzenie zamęt pojęciowy i brak procedur weryfikacyjnych dla przywołanych w nim parametrów ilościowych.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy