ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 4(62)/2010

Co warto wiedzieć o H.264
Najważniejsze kryteria wyboru algorytmu kompresji wideo (cz.2)

Na podstawie artykułu firmy IQinVision
W pierwszej części tego cyklu opisaliśmy podstawowe różnice między kompresją międzyklatkową a pełnoklatkową i wyróżniliśmy dziewięć parametrów, które powinny być brane pod uwagę podczas projektowania wysokiej klasy sieciowego systemu telewizji dozorowej. W poprzednim artykule opisaliśmy pierwsze dwa. W bieżącej części zajmujemy się kolejnymi pięcioma: pogoda, oświetlenie, ruch na scenie, prędkość obiektu, ruch kamery.

Przegląd kamer IP PTZ
Tym razem przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych w Polsce kamer IP PTZ, czyli kamer zintegrowanych z mechanizmem uchylno-obrotowym, których medium transmisyjnym jest przewodowa lub bezprzewodowa sieć LAN.
Nie da się ukryć, że technika IP wypiera w szybkim tempie technikę analogową już chyba we wszystkich systemach teletechnicznych. Dzieje się tak z kilku powodów, nie tylko tych związanych z postępem techniki, ale również z powodów ekonomicznych.

Producenci i dystrybutorzy przedstawiają wybrane modele kamer

Gdzie stosować kamery IP PTZ

Tabela porównawcza parametrów kamer IP PTZ


Rosyjski rynek zabezpieczeń
Wyniki za rok 2009 i prognozy na 2010
Aleksander Własow, Groteck Business Media
Analiza kondycji rosyjskiego rynku zabezpieczeń na podstawie szczegółowych badań.

Stadion z boiskiem do piłki nożnej (cz. 3)
Głębia ostrości i oświetlenie - jak nie wpaść w pułapki rozporządzenia

Waldemar Fiałka
Przedstawiona procedura może być pomocna przy koordynacji projektów systemu zabezpieczenia obiektu oraz systemu oświetlenia obiektu. Projekt oświetlenia obiektu powstaje zazwyczaj jako jeden z pierwszych. Ze względu na oszczędność energii źródła oświetlenia są obliczane dla wymagań minimalnych określonych normami, z zapasem na cykl konserwacyjny i starzenie źródeł światła. Najczęściej faza projektu systemu CCTV jest ostatnią, a projektant takiego systemu musi dopasować rozwiązania techniczne do rozwiązań innych branż - począwszy od problemu braku przestrzeni na centrum monitoringu po niedostateczne lub nierównomierne oświetlenie obszarów podlegających obowiązkowej obserwacji. Wyniki dostarczane przez VideoCAD na etapie tworzenia programu funkcjonalno-użytkowego pozwalają zminimalizować lub wyeliminować takie problemy.

Dźwięk biegnący we właściwym kierunku
Adrian Filip, Bosch Security Systems
Zaawansowana technologia w głośnikach Vari-Directional umożliwia łączenie ich za pośrednictwem sieci internetowej w jeden duży, rozległy system. Budowa systemu nagłośnieniowego dla dużego międzynarodowego lotniska nie stanowi problemu.

Monitoring IP dla małych obiektów
Piotr Bettin, CTR Partner
Jedną z ciekawszych propozycji na budowę profesjonalnych instalacji CCTV IP dla małych obiektów przygotowała firma GeoVision. Rejestrator sieciowy GV-NVR System Lite w połączeniu z kamerami sieciowymi z serii GV-IPCAM H.264 pozwala w prosty sposób zbudować efektywny w działaniu i łatwy w obsłudze system CCTV IP dla każdego niedużego obiektu.

Systemy TD
Marcin Bartosiński, Tayama Polska
Systemy TD oferują gamę produktów CCTV o wysokiej jakości wykonania z innowacyjnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi wszelką wzajemną komunikację.

Pełna funkcjonalność dzięki kamerom PTZ Axis Communications
Agata Majkucińska, Axis Communications

Monitoring i sterowanie
Mateusz Czerwiec, Dipol
Technologia CCTV IP zwiększyła efektywność monitoringu obiektów rozproszonych. Obecnie stoimy przed nowym wezwaniem: nadzorem nad infrastrukturą techniczną i zdalnym sterowaniem urządzeniami w budynkach.

Biometryczna identyfikacja mówcy
Sławomir Maćkowiak, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki, Politechnika Poznańska
W rozpoznawaniu mówiącego, zadanie polega na zidentyfikowaniu osoby na podstawie tego, jak brzmi jej głos. Mimo wielu podobieństw między rozpoznawaniem mówiącego a rozpoznawaniem mowy, tych dwóch zagadnień nie wolno mylić! W rozpoznawaniu mowy chodzi o zidentyfikowanie słów, a nie o rozpoznanie osoby mówiącej. Przyjrzyjmy się, jak mowa odzwierciedla naszą unikatową tożsamość.

NOWE PRODUKTY

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowychaktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy