ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need knowIPCCTV 
Wideoserwer – podstawy

Marian Mazurski
Wideoserwery to obecnie najbardziej zaawansowana technika transmisji w wizyjnych systemach zabezpieczeń. Technika ta będzie się coraz szybciej rozwijać, wypierając urządzenia analogowe. 

Przegląd wideoserwerów IP
Kilka uwag od redakcji

Artykuł jest przeznaczony dla czytelników, którzy świetnie sobie radzą z projektowaniem i budową analogowych systemów CCTV, natomiast do tej pory z różnych przyczyn nie poznali możliwości coraz częściej wszędzie na świecie instalowanych sieciowych systemów CCTV, w pełni cyfrowych, wykorzystujących technikę IP.

Przegląd najnowszych wideoserwerów IP

Tabela porównawcza parametrów wideoserwerów IP

Targi IIPSEC 2006

Tegoroczna wystawa przez wiele światowych mediów została określona jako największe europejskie wydarzenie w branży zabezpieczeń, która teraz musi się bardzo szybko przestawić na technologię sieciową.

Infowideomatyka – znak czasu
Waldemar Szylar, Softex Data
Rynek nadzoru wizyjnego przechodzi ewolucję, w której specjaliści od informatyki odgrywają kluczową rolę.

Nowa cyfrowa rewolucja 
Paweł Ławniczak, Info-Cam
Możliwości zastosowania kamer megapikselowych na przykładzie systemów Arecont Vision.

W świecie megapikseli
Robert Stanosz, Suma

Możliwości sieciowe głowic PTZ – Dynacolor IP
Leszek Guc, GV Polska
W miarę rozwoju sprzętu CCTV, coraz popularniejsze stają się kamery IP, które można w bardzo łatwy sposób zintegrować z już istniejącą infrastrukturą sieciową budynków. 

CCTV oparte na TCP/IP kontra systemy analogowe – rozwiązanie IndigoVision
Tomasz Szymałkowski, Miwi-Urmet

Kamery dualne marki Ganz
Krzysztof Skowroński, CBC Poland
Kamery dualne day & night są coraz częściej stosowane w systemach telewizji dozorowej ze względu na ich uniwersalność oraz znacznie większą w porównaniu do standardowych kamer kolorowych zdolność adaptowania się do zmiennych warunków oświetleniowych.

Rejestrator cyfrowy PDR-2160 (Advanced) marki Lilin mózgiem systemu CCTV
Marcin Wyspiański, APS Access Pro System

Więcej pod kopułą – nowa FlexiDome
Jan T. Grusznic, Bosch Security Systems

Bez okablowania
Beata Czmyr, EVVA Polska
Systemy dostępu mechaniczne, elektromechaniczne i elektroniczne otwierane jednym kluczem.

Niepowołani nie mają szans
Elektroniczne zamki drzwiowe w ofercie firmy Tayama Polska.

Czujki nowej generacji
Michał Konarski, Satel
Po dwóch latach od wprowadzenia do sprzedaży pierwszych czujek, firma Satel rozszerza ofertę o nowe urządzenia: czujki Aqua Plus, Graphite i Silver.

Skorowidz firm branżowych

Oferta na czasie

Informacje, produkty

M.in.: Nadzorowanie największego mostu podwieszanego na świecie (Arpol); Zaawansowana kamera kopułowa produkcji Eneo (Faxon Professional); System zarządzania PasCom Transport II & L-200 Premium (Pascom); Aper VCVR-1622H39 (S.P.S. Trading); Profesjonalne oprogramowanie dozorowe (Softex Data); Zestaw radiowy ZCR-4001 (Polon-Alfa); Vivotek – dystrybutor w Polsce (Suma); Uniwersalny Soyal (Protector Polska);

Alarm!
Na 25-26 października zaplanowano Konferencję i Wystawę Monitoringu Wizyjnego „Alarm 2006”. W pawilonach wystawowych kieleckich targów będzie można zapoznać się z ofertą branży zabezpieczeń: systemami monitoringu wizyjnego oraz wyposażeniem specjalistycznych grup prewencyjnych, systemami alarmowymi, kontroli dostępu, satelitarnego monitoringu pojazdów... Ale przede wszystkim jest to impreza poświęcona najnowszym trendom w telewizji przemysłowej, szczególnie tej przeznaczonej do monitoringu wizyjnego w miastach, zabezpieczenia imprez masowych. Na kielecką konferencję „Bezpieczne miasto – monitoring wizyjny miast” co roku przyjeżdża spora grupa przyszłych inwestorów (przedstawiciele urzędów miast, policji, straży miejskich, firm i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem)
Równolegle z targami Alarm odbędzie się Wystawa Wyposażenia i Budowy Obiektów Sportowych „Sport-Obiekt”. Tam prezentacje nowych rozwiązań w budownictwie sportowym, oferty produktów związanych z kompleksowym ich wyposażeniem, systemy kontroli dostępu do obiektów sportowych i oczywiście monitoring stadionów – czym kieleccy gospodarze zapewne się pochwalą, bo od wiosny dysponują nowoczesnym stadionem, pierwszym w Polsce z systemem rejestracji obrazu i dźwięku opartym na technologii IP.
Najlepsze wyroby prezentowane na targach są nagradzane medalami i wyróżnieniami targów Kielce. Ci, którzy nie przyjadą na targi, przeczytają o nich w następnym numerze „Twierdzy”, a tych, którzy wybiorą się do Kielc, aby dokładniej zapoznać się z ofertą branży, zapraszamy do stoiska „Twierdzy”. 

numer 4(39)/2006
Nowy numer - zobacz spis tre?ci
 
o tym pisaliśmy