ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 3(84)/2016

Nowa norma - stare problemy
Waldemar Fiałka
Komitet Techniczny nr 79 IEC wprowadził kolejną odsłonę norm odnoszących się do nadzoru wideo. Lektura nowej normy była jak déjà vu: już to gdzieś widziałem. Zabawa w „znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się….” potwierdziła moje wcześniejsze przypuszczenie - obie normy w zasadniczych elementach są nieomal identyczne. Nieomal.

NOWE PRODUKTY
Kontroler SKD Tera firmy Polsystem; bezprzewodowy system alarmowy Pitbull firmy Eldes; system wideoweryfikacji Paradox Insight; system wykrywania pożaru Aviotec firmy Bosch; kamera Aero-PTZ Panasonic.

Rejestratory AHD
Kilka słów do tabeli
Marian Mazurski
Prezentowany na kolejnych stronach przegląd cyfrowych rejestratorów analogowego sygnału wideo wysokiej rozdzielczości jest kolejnym dowodem na to, że nie wszystkie obiekty wymagające wideodozoru muszą wykorzystywać technikę IP, czyli systemy i kamery sieciowe. W wielu przypadkach świetnie się sprawdzą znacznie tańsze systemy oparte na kamerach analogowych wysokiej rozdzielczości (AHD). Ofertę najnowszych modeli kamer analogowych AHD przedstawiliśmy w numerze 1/2016 "Twierdzy", teraz uzupełniamy ją o cyfrowe rejestratory analogowego sygnału wideo AHD.

Przegląd rejestratorów AHD
Czołowi polscy producenci i dystrybutorzy rejestratorów AHD - AAT Holding, Alarm-Tech, Delta-Opti, DMTrade, Janex International, Merx, XRplus - przedstawiają najnowsze modele.

Tabela porównawcza parametrów rejestratorów AHD

Dyski twarde 10 TB firmy Seagate
Marcin Kaczor, Seagate
Nowa seria dysków Strażnik to odpowiedź na zapotrzebowanie dotyczące gromadzenia danych w wyspecjalizowanych środowiskach pracy, dbająca o ich bezpieczeństwo.
10-terabajtowe BarraCuda Pro dla komputerów osobistych, IronWolf dla systemów NAS oraz SkyHawk dla systemów monitoringu składają się na nową linię produktów Seagate.

Modyfikacja oraz rozbudowa systemów CCTV i CCTV IP
Dipol
Wchodzimy na istniejącą instalację, gdzie okablowanie zostało już położone, i musimy ją zmodyfikować lub rozbudować według wymagań klienta: bez względu na to, jakie medium transmisyjne zostało wcześniej użyte w instalacji, można zaproponować kilka wariantów rozbudowy lub modyfikacji systemu.

PRiMA64 - system dla wymagających
Michał Konarski, Genevo
PRiMA64 to nowoczesna, zaawansowana funkcjonalnie centrala alarmowa polskiego producenta, firmy Genevo. Jest to rozwinięcie obecnej na rynku od ponad dwóch lat, sprawdzonej centrali PRiMA16. Jej główne zalety: rozbudowane funkcje komunikacyjne, intuicyjna obsługa i przede wszystkim niezawodność, szybko dostrzegli klienci.

DESFire w twoim systemie identyfikacji
Jarosław Gołębiewski, ACTE
Jedna z najbezpieczniejszych technologii RFID, DESFire, wymaga wprawdzie specjalistycznej wiedzy, ale wynagradza to najwyższym poziomem bezpieczeństwa oraz możliwościami rozbudowy systemu w przyszłości.

Akustyczny detektor stłuczenia szkła AD 800-AM
z poziomem zabezpieczenia 3
Jacek Tlaga, Jerzy Tlaga, Waldemar Tlaga/Alarmtech Polska
Opracowany i produkowany w Polsce detektor AD 800-AM spełnia wymagania stawiane przez poziom zabezpieczenia 3. Zapewnia on detekcję penetracji szkła w oknach, oszklonych drzwiach i innych obiektach szklanych.

Kaseta na klucze awaryjne (KKA)
= kaseta straży pożarnej (KSP)
Tadeusz Walczyk
Niedawno na krajowym rynku zabezpieczeń pojawił się wyrób, którego głównym, o ile nie jedynym zadaniem jest ułatwić dostęp do obiektu służbom ratowniczym w sytuacjach awaryjnych, np. w razie pożaru.

Skorowidz firm branżowych

Rekordowy Securex wraz z Poznań Media Expo
Podczas 21. edycji Securexu zaprezentowało się niemal 300 firm. Udostępniono ponad 150 nowości z całego świata oraz przestrzenie specjalne, w których tętniło intensywne życie branżowe. Równolegle z wystawą odbyły się seminaria, konferencje i debaty.

Targi Edura ogromnym sukcesem
XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa „Edura 2016” była poświęcona urządzeniom, sprzętowi oraz technologiom dla jednostek straży pożarnej, służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w tym roku znów był rekordowy. Impreza zgromadziła 609 firm z 30 krajów. Ekspozycja zajęła ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych. Przedstawiamy nagrodzonych.

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2016