ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 3(79)/2014

Specjaliści i praktycy polecają
O dyskach twardych w systemach monitoringu mówi Rafał Grabowski z Eldorado Computers. O standardzie 4K Ultra HD rozmawiamy z Andresem Vigrenem z Axis Communications.

Kamery termowizyjne
Marian Mazurski
Gdy kilka lat temu pisaliśmy w „Twierdzy” o termowizji i kamerach termowizyjnych, były one bardzo drogie i rzadko spotykane. Dzisiaj jest zupełnie inaczej: stają się popularne, i to w bardzo wielu nie tylko związanych z systemami bezpieczeństwa obiektów zastosowaniach.

Przegląd kamer termowizyjnych
Przedstawiamy propozycje czołowych dystrybutorów kamer termowizyjnych Aper, Flir Systems, Geutebrück, Mobotix, XD Vision.

Tabela porównawcza parametrów kamer termowizyjnych
Pytania opracowaliśmy, wzorując się na wymaganiach inwestorów w ostatnio opublikowanych przetargach publicznych oraz parametrach podawanych przez producentów.

Rejestracja czasu pracy i kontrola dostępu jeszcze lepsze
Tomasz Adamski, Karol Jakubowicz/Polsystem
Oto przyszedł czas na serię Tera - rewolucyjną rodzinę terminali i kontrolerów rejestracji czasu pracy (RCP) i kontroli dostępu (KD). Korzystając z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji urządzeń RCP/KD, zespół Polsystemu rozpoczął prace nad nowym rozwiązaniem.

CA-5 Plus SET - bezpieczeństwo i wygoda w zestawie
Agnieszka Pitrus, Satel
Składający się z siedmiu elementów CA-5 Plus SET to zestaw urządzeń służących do budowy systemu alarmowego, jest świetnym rozwiązaniem dla poszukujących prostego i funkcjonalnego systemu alarmowego.

Marketing okiem kamery 360°
Maciej Pietrzak, OG Poland
Instalacja rozwiązań do obserwacji wideo całego obiektu handlowego pozwala zdobyć wiedzę na temat klientów, poznać ich liczbę, zachowania, preferencje i wybory. Daje także wiedzę o pracownikach.

Geutebrück G-World - nowe rozdanie
Waldemar Górski, Arpol
Na odbywających się we wrześniu br. targach Security Essen firma Geutebrück zaprezentowała G-World - całkowicie nowe rozdanie w systemach nadzoru wizyjnego.

Superszeroki kąt widzenia
Canon Polska
W nowych kamerach rozwinięto funkcję zdalnej konfiguracji ustawień obiektywu kamery w zakresie precyzji, rozszerzono opcje kontroli, dodano funkcje analityczne.

Dysk twardy z usługą odzyskiwania danych
Seagate
Na targach ASIS 2014 firma Seagate zaprezentowała 6-terabajtowy dysk twardy z usługą odzyskiwania danych, zaprojektowany przede wszystkim pod kątem niezawodności systemów całodobowego monitoringu wideo.

AHD - sposób na system analogowy w jakości HD
Janusz Pawłowski, Mariusz Grzybacz/Merx
Według naszych przewidywań, rok 2015 przyniesie rewolucję w analogowych systemach nadzoru wizyjnego, która będzie polegać na wprowadzeniu do nich kamer AHD lub całkowitym ich zastąpieniu przez cyfrowe systemy AHD.

Dobórr rejestratora i serwera w systemach monitoringu IP
Paweł Król, GDE Polska
Wielu użytkowników, wybierając rejestrator do kamer IP, kieruje się liczbą kamer oraz liczbą dysków, czasem zwraca też uwagę, czy da się go zamontować w szafie rack 19”. Jednak to nie wszystkie parametry, które należy wziąć pod uwagę.

ONFIV
- przydatny standard
Kamil Nalepa, Dipol

Modelowanie 3D w procesie projektowania monitoringu
Ewaluacja projektu
Waldemar Fiałka
Budowa planu 3D jest czynnością prostą, jeśli projektant dysponuje bogatą biblioteką modeli. Nawet jeśli plan wymaga dużej pracochłonności, jego wykonanie umożliwia wielokryteriową ocenę skuteczności monitoringu w sposób szybki i jednoznaczny. Najważniejszą funkcjonalnością modelowania 3D jest możliwość wygenerowania wielu widoków z różnych perspektyw. A wszystko to dzieje się na długo przed realizacją infrastruktury monitoringu.

Targi 2014
W numerze 1/2014 „Twierdzy” opisaliśmy nagrodzone urządzenia na targach Securex w Poznaniu, w tym oraz następnym wydaniu przedstawiamy zwycięzców najbardziej znaczących tegorocznych targów zagranicznych.

26, 27, 28, 29, 49, 50, 51, 52, 53
NOWE PRODUKTY

62
Skorowidz firm branżowych

66
Informacje, produkty

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy