ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 3(75)/2013

Nowa norma CCTV - nowe problemy
Waldemar Fiałka
Nowa europejska norma CCTV ma przewodnikowy charakter dla osób zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją systemów CCTV. Co oznacza dla projektantów wprowadzenie nowych pojęć w aplikacjach? Nic, czego nie ma do tej pory. Natomiast wiele zmienia się dla inwestorów. Gdy monitoring powstaje w wyniku procesu budowlanego realizowanego w ramach zamówienia publicznego, towarzyszy mu projekt lub - jeżeli zadanie jest realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - program funkcjonalno-użytkowy. Niezależnie od sposobu realizacji inwestycji, inwestor musi w którymś momencie posłużyć się nomenklaturą z normy. Ważne jest, aby posługiwał się określeniami w sposób świadomy i odpowiedzialny. Posłużenie się pojęciem „identyfikacja” zamiast „rozpoznanie” czy „obserwacja” zamiast „detekcja” generuje inne wymagania dla warstwy technicznej.

Dźwięk i obraz
Pełen obraz sytuacji przed wejściem
Oprócz komunikacji, systemy wideodomofonowe zapewniają wiele innych ciekawych funkcjonalności. Detekcja ruchu, rejestracja obrazu na karcie SD, sterowanie innymi urządzeniami (oświetlenie, zamki, otwieranie bramy przesuwnej lub uchylnej) to tylko niektóre z nich.

Przegląd wideodomofonów
Producenci i dystrybutorzy przedstawiają najnowsze modele wideodomofonów.

Tabela porównawcza parametrów wideodomofonów

CSP - system sygnalizacji pożarowej firmy Satel
Michał Konarski
Firma Satel rozszerzyła ofertę o produkty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Doświadczenie zdobyte przez ponad 20 lat produkcji urządzeń do systemów sygnalizacji włamania i napadu pozwoliło inżynierom firmy Satel zaprojektować najnowocześniejszy konwencjonalny system sygnalizacji pożarowej.

Czujka XD10TTAM Pyronix
na straży mienia

Radosław Dzik
Połączenie systemów alarmowych zawierających czujki zewnętrzne XD10TTAM Pyronix, wraz z np. wideoweryfikacją przez sprzęgnięty system CCTV, daje możliwość odpowiedniej reakcji na włamanie już na etapie wejścia intruza na teren zewnętrzny.

Manipulator INT-TSG
Przełom w obsłudze inteligentnych systemów alarmowych Integra
Michał Konarski
Centrale Integra oferują dużo więcej niż tylko wykrywanie włamania. Na ich bazie można budować zaawansowane systemy inteligentnego domu. Manipulator INT-TSG jest przeznaczony do sterowania i obsługi systemów opartych na centralach Integra oraz Integra Plus.

Adaptacyjne podświetlenie IR cz. 2. Adaptacja do zawartości
Ava Parissay, Avigilon
Technologia adaptacyjnego podświetlenia IR firmy Avigilon łączy dwa procesy adaptacji, by rejestrować najlepszy materiał dowodowy. W poprzednim wydaniu „Twierdzy” przedstawiliśmy pierwszy proces — adaptację do zoomu. Drugim procesem jest adaptacja do zawartości.

Obrotowy megapiksel
Marcin Morzyk, NSS
Możliwość dynamicznej zmiany pola widzenia oraz duże przybliżenie to główne atuty kamer PTZ. Dodając do kamer szybkoobrotowych wysoką rozdzielczość (do 3 megapikseli) otrzymujemy jeszcze większe zdolność identyfikacji osoby lub zdarzenia niż w przypadku wykorzystania systemów analogowych. Czy jedynym miejscem zastosowania kamer PTZ są rozległe systemy z całodobową obsługą, takie jak miejskie systemy monitoringu?

Monitory Samsunga w zielonogórskim Centrum Monitorowania Alarmów
Wdrożenie systemu wizualizacji w zielonogórskim Centrum Monitorowania Alarmów, na który składa się 20 stanowisk operatorskich oraz 30 ekranów LFD firmy Samsung połączonych w wielkoformatową ścianę wizyjną, jest jedną z największych tego typu realizacji na polskim rynku.

Obraz z osiedlowego monitoringu IP
na telewizorze - jak to zrobić?

Łukasz Bukowski, Dipol
Integracja monitoringu IP oraz instalacji telewizyjnej jest znakomitym rozwiązaniem pozwalającym na częściowe ominięcie ograniczeń i niebezpieczeństw charakterystycznych dla sieci IP.

Panomera - zobacz więcej niż inni
Wojciech Giersz, PTH Secural
Firma Dallmeier zaproponowała kamery, które umożliwiają jednoczesne nagrywanie całego monitorowanego terenu oraz obserwację dowolnego szczegółu zarówno na żywo, jak i w materialne nagranym. Technologia ta umożliwia pracę wielu operatorom naraz, wykorzystując standardową infrastrukturę systemu CCTV.

Integracja systemu alarmowego z systemem inteligentnego budynku. Potrzeba czy moda?
Andrzej Tomczak, ID Electronics
Integrować system alarmowy sygnalizacji włamania z system automatyki budynkowej, czy nie? Jeżeli tak, jak to zrobić? Jakie urządzenia najlepiej nadają się do integracji? W podjęciu tych decyzji pomaga nowy interfejs między zintegrowanym systemem zabezpieczeń Concept 4000 firmy Inner Range a magistralą inteligentnego budynku KNX.

Nowocześnie i z rozmachem
20. edycja targów Securex
Między 8 a 11 kwietnia 2014 roku w Poznaniu odbędą się targi Securex, największe w branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

NOWE PRODUKTY

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowych

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy