ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 3(67)/2011

Nowe domowe systemy analogowe
Marian Mazurski
Bardzo ciekawie rozwijają się urządzenia, na których wielu już dawno postawiło przysłowiowy krzyżyk. Proste, tanie kamery, zarówno analogowe jak i IP, proste rejestratory.  Dzisiaj nawet niewielkie systemy wideomonitoringu, przeznaczone dla małych obiektów, spełniają kryteria jakościowe i techniczne takie jak jeszcze kilka lat temu te najbardziej zaawansowane, przeznaczone dla najbardziej wymagających odbiorców.

Przegląd analogowych kamer zewnętrznych
Producenci i dystrybutorzy przedstawiają najnowsze modele kamer.

Tabela porównawcza kamer uniwersalnych
Komentujemy wybrane parametry uniwersalnych, popularnych kamer analogowych przeznaczonych do monitoringów wizyjnych w niedużych obiektach. Zauważalny postęp technologiczny w konstrukcji tych wydawałoby się już nierozwojowych urządzeń świadczy o bardzo dużym, wręcz lawinowo rosnącym zainteresowaniu klientów tanimi rozwiązaniami analogowymi telewizji dozorowej.

Analogowe kamery zewnętrzne
Tabela porównawcza 41 najnowszych modeli kamer.

Jak zaprojektować inteligentny system alarmowy?
Porady firmy Elswar

INT-KNX
- bezpieczeństwo i komfort w jednym

Michał Konarski, Satel
Centrale serii Integra pozwalają zbudować system alarmowy zapewniający pełne bezpieczeństwo, ale również znajdują zastosowanie w systemach automatyki domowej. Odpowiednio konfigurując system, możliwe staje się praktycznie wszystko: inteligentne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem lub klimatyzacją, roletami czy nawet automatyczne podlewanie ogródka.

Rozporządzenie, stadiony
i VideoCAD 7
Waldemar Fiałka
Zajścia na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy należy rozpatrywać wyłącznie w kategoriach porażki - niestety. Straty finansowe oszacowano na 390 tys. złotych. Nie wiem, ile wydał właściciel obiektu na systemy technicznej ochrony tego obiektu. Z autopsji wiem, że kwoty takiego rzędu na inwestycje ochrony technicznej obiektów sportowych rangi MOSiR czy stadion miejski - nawet w dużych miastach - są często nieosiągalne. Nieosiągalne dlatego, że projektant nie potrafi obronić swojej koncepcji. Nie potrafi w przejrzysty sposób uzasadnić, dlaczego tyle i dlaczego takich środków trzeba użyć. W koncepcję musi uwierzyć sponsor lub inwestor. Spróbujemy do analizy takiej koncepcji zaprząc VideoCAD-a 7.0 ver. Pro z jego nowymi narzędziami. Przeanalizujmy projekt stadionu miejskiego. Przetarg na budowę tego obiektu właśnie się toczy.

Nedap w finale Euro 2012
Stadion Olimpijski w Kijowie, na którym zostanie rozegrany finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 będzie wyposażony w system zarządzania bezpieczeństwem firmy Nedap.

Inteligentne szafki kluczowe
- od tego się zaczęło
Grzegorz Michalski, Volta
Firma Kemas pierwsza na świecie skonstruowała elektromechaniczny depozyt zarządzający kluczami mechanicznymi. Obecnie Kemas jest jednym z liderów produkujących zautomatyzowane systemy depozytowe służące do przechowywania wartościowych przedmiotów.

Zdalny dostęp
- najczęstsze problemy
Paweł Król, GDE Polska
Współpraca Grzegorz Kurowski, EL-KKow
Główną przeszkodą w budowie systemu monitoringu z dostępem przez internet jest mały upload i blokowanie połączeń przychodzących. Najczęściej spotykane problemy dotyczą niemożności połączenia z naszym urządzeniem z zewnątrz, mimo zapewnień dostawcy, że nic nie jest blokowane i połączenie jest możliwe. Wbrew pozorom, jest tylko kilka przyczyn, których skutkiem jest blokada dostępu.

Luxriot VMS
Oprogramowanie integrujące dla systemów IP
Dawid Adamczyk, Ultrak Security Systems

Zaawansowane systemy budujemy jak z klocków
i to za darmo!
Mateusz Czerwiec, Dipol
Często w jednej instalacji jest stosowany sprzęt analogowy i IP. Zarządzanie oraz zapis za pomocą jednego oprogramowania upraszcza obsługę i redukuje koszty. Renomowani producenci oferują takie rozwiązania. Jednym z nich jest firma Hikvision, która oferuje rodzinę urządzeń Hikvision/ Ultimax.

Tragi IFSEC z nowym oddechem

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy