ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 3(61)/2010

Nagrodzeni na Securexie
Osiemnasta edycja targów Securex (26-29 kwietnia) zgromadziła w Poznaniu 260 producentów i dystrybutorów. Targom towarzyszyły specjalistyczne konferencje oraz trzy inne cykliczne imrezy: rozstrzygnięcie konkursu „Polski mistrz techniki alarmowej”, finał Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, złoty medal MTP. W tym oraz następnym numerze przedstawiamy nagrodzonych na Securexie.

IFSEC w cieniu wulkanu
Kto by pomyślał, że nikomu do tej pory nieznany - oczywiście oprócz specjalistów i mieszkańców Islandii - wulkan o trudnej dla większości do wymówienia nazwie Eyjafjallajokull będzie miał wpływ na jedną z największych światowych imprez targowych, jaką od wielu lat jest wystawa IFSEC w Birmingham w Wielkiej Brytanii... A jednak miał.
Ale i teraz nie zabrakło nowych, ciekawych propozycji oraz nowych, interesujących producentów.

Nowe rozporządzenie
- nowe zadania dla projektantów systemów obiektów sportowych (cz. 2)

Stadion z boiskiem do piłki nożnej

Waldemar Fiałka
Przedstawiona analiza wskazuje na techniczne i finansowe skutki działania nowego rozporządzenia dla przykładowego obiektu - stadionu lekkoatletycznego z boiskiem do piłki nożnej MOSiR w Zielonej Górze. Naszym zadaniem docelowym jest wypracowanie metody postępowania projektowego, która umożliwi uzyskanie wymaganej jakości w istniejącym obiekcie, bez względu na jego przeznaczenie i wymiary.

Nowe wcielenie Optivy Tytanium
Jacek Baran, Volta
Rejestratory Optiva Tytanium idą z duchem czasu. Obecnie na rynek wchodzi ich kolejna generacja, tzn. rejestratory ulepszone i zoptymalizowane, oparte na technologii rejestracji obrazu popularnego dzisiaj kodeka wideo H.264.

Wielousługowa kamera IP
Tomasz Janiczek, firma Ostrowski
Wystarczy kamera tzw. wielousługowa, aby dysponować standardową obserwacją, ale także innymi możliwościami Wszystko to dzięki temu, że przez sieć komputerową można przesyłać różne informacje.

NUUO CMS
czyli system centralnego zarządzania wideo IP

Piotr Mordzak, Miwi-Urmet

Rejestratory serii TD2300 z kompresją H.264
Łukasz Krupa, Tayama Polska
Wychodząc naprzeciw nowym technologiom megapikselowym, które dla wielu konsumentów pozostają na razie zbyt kosztowne, powstało rozwiązanie przejściowe - mowa o urządzeniach z kompresją H.264, które pracują ze standardową rozdzielczością 720x576 pikseli, jednak charakteryzują się znacznie lepszą pakownością danych i jakością obrazu niż w przypadku kompresji MPEG.

ONVIF
- nowy standard dozorowych systemów sieciowych

Krzysztof Krasowski, Videor
Kilku czołowych producentów postanowiło utworzyć nowy standard, któremu nadano nazwę ONVIF. Ma on stanowić platformę komunikacyjną między różnymi produktami. Już pierwsze wersje ujrzały światło dzienne i są sukcesywnie implementowane w kamerach sieciowych (choćby w produktach Axisa, Sony czy eneo).

Współczesne rozwiązania CCTV
Maciej Mijalski, CTR Partner
Coraz większe zapotrzebowanie osób indywidualnych, przedsiębiorstw i różnego rodzaju instytucji na systemy telewizji przemysłowej sprawia, że rynek urządzeń do budowy instalacji wizyjnych stale, i to w bardzo dużym tempie, wzbogacają nowe rozwiązania. Szczególnie dotyczy to kamer przemysłowych, które oprócz nazwy i podstawowej funkcji, jaką jest monitorowanie, w niewielkim stopniu przypominają pierwowzory.

Inteligentna wideoanaliza 2010
Johnny Berlic, Mindmancer
Z inteligentną wideoanalizą do niedawna wiązano wielkie nadzieje. Dlaczego nie można w rzeczywistości zrobić wszystkiego tego, co się zobaczy w hollywoodzkich filmach? Po tym, jak nie udało się spełnić oczekiwań, hasło „inteligentna wideoanaliza” stało się niemal obraźliwe. Obecnie dziedzina ta jest często nazywana Video Content Analysis (VCA) - wideoanaliza zawartości. A jak sprawa wygląda w pierwszej dekadzie XXI wieku?

Co warto wiedzieć o H.264
Dziewięć kluczowych parametrów wyboru algorytmu kompresji wideo
Na podstawie artykułu firmy IQinVision

System identyfikacji osób oparty na geometrii dłoni
Sławomir Maćkowiak, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej
i Mikroelektroniki, Politechnika Poznańska

Zbudowanie kompletnego systemu biometrycznego wykorzystującego geometrię dłoni do identyfikacji osób można wykonać samemu! Przedstawione rozwiązanie jest systemem prototypowym i eksperymentalnym, bazującym na wiedzy powszechnie dostępnej.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy