ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Akcesoria
Przegląd akcesoriów niezbędnych w budowie systemów zabezpieczeń

Do tej pory w prasie branżowej są one zwykle traktowane marginesowo lub zupełnie pomijane, a przecież mogą znacznie ułatwić, przyspieszyć i obniżyć koszty pracy instalatora. Nawet najprostsze urządzenie (np. zwykłe złącze BNC czy RJ) może mieć duży wpływ na działanie całego systemu i czasem sprawić wiele kłopotu. Zaawansowane, specjalistyczne narzędzia - bardzo pomocne przy poprawnej instalacji i testowaniu wszystkich rodzajów systemów oraz urządzeń - są często rodzimej produkcji.
Zapraszamy producentów i dystrybutorów do przedstawienia w kolejnych wydaniach „Twierdzy” ciekawych akcesoriów do systemów zabezpieczeń, takich, które ułatwiają życie instalatorom i takich, które pozwalają odpowiednio konfigurować systemy.

VideoCad wersja 5.0 (cz. 8)
Zasilanie systemów CCTV (cz. 1)

Waldemar Fiałka
W trakcie pracy systemu CCTV mamy do czynienia ze wzajemnym oddziaływaniem dwóch obszarów funkcjonalnych - telekomunikacyjnego i elektroenergetycznego. Kompatybilność elektromagnetyczna tych obszarów lub jej niewłaściwy poziom w systemach CCTV odgrywa szczególną rolę, ponieważ niewłaściwa jakość zasilania może przełożyć się na efekt końcowy w postaci osłabienia jakości całego systemu. Skąd biorą się zagrożenia dla poprawnej pracy systemu? Spróbujmy przeanalizować kilka podstawowych układów zasilania systemów CCTV.

Nagrywanie dźwięku na stadionach i w szkołach - za,
a nawet przeciw

Grażyna Gałązka, PAG
Szczególnie ważnym problemem stało się w ostatnich latach bezpieczeństwo na stadionach. Mimo wielu rozmów, debat, konferencji i rozporządzeń, stadiony wciąż nie są bezpiecznymi miejscami, a grupy pseudokibiców zdają się rosnąć w siłę. Na forach internetowych można znaleźć wypowiedzi zawierające informacje, na które stadiony można bez problemu wchodzić, mając zakaz stadionowy, ewentualnie gdzie trzeba wówczas zająć miejsce. Krótko mówiąc, czeka nas jeszcze dużo pracy.

Więcej niż kontrola dostępu
Artykuł firmy Merx

Cyfrowy strażnik uchroni od włamania i napadu
Kamil Makowski, ENC Euro

Centrum Kompetencyjne IT: dostęp kontrolowany
Marcin Ryżko, Bosch Security Systems
Od połowy kwietnia w ofercie Bosch Security Systems dostępne są systemy kontroli dostępu.

Rejestrator cyfrowy ULTIMAX-716
Katarzyna Gołaszewska, Dipol

IP dla małych, średnich i dużych
Anna Rojewska, Konsorcjum FEN

Artnix
- cyfrowe rejestratory wideo z kompresją H.264

Zbigniew Fałtynowicz, MKJ

Efektywna integracja systemów zabezpieczeń
Marek Katarzyński, C&C Partners Telecom

Cyfrowy rejestrator obrazu AverDiGi EB5416DVD PRO
Marcin Gierszner, Alpol
Wraz ze wzrastającymi pojemnościami dysków twardych oraz ich spadającymi cenami jednym z najważniejszych parametrów systemu monitoringu i rejestracji zdarzeń staje się prędkość zapisu przechwytywanego przez rejestrator cyfrowy obrazu z kamer przemysłowych.

IVORY, AQUA Luna i AMBER
Nowe czujki w ofercie firmy Satel

Michał Konarski, Satel

Nadchodzi PowerMax PRO ver.5
Artykuł firmy Visonic
PowerMax PRO ver.5 - centrala z czterema niezależnymi partycjami - to kolejna propozycja firmy Visonic z zakresu bezprzewodowych central alarmowych i czujników.

Czas światłowodów
Bolesław Polus, Polvision
Obserwujemy systematyczny wzrost liczby instalacji z zastosowaniem światłowodów. Od kilku lat na łamach „Twierdzy” ukazują się publikacje na temat tej dziedziny. Czytelnicy „Twierdzy” mieli wystarczająco wiele okazji, aby zgłębić to, co jest niezbędne dla prawidłowego zaprojektowania i wykonania instalacji z wykorzystaniem światłowodów. Nic jednak nie stoi w miejscu. Techniki i urządzenia są w nieustannym rozwoju, stąd idea powrotu do zagadnień związanych ze stosowaniem światłowodowych urządzeń do transmisji sygnałów w CCTV.

Rekordowy Securex
Podsumowanie poznańskich targów

NOWE PRODUKTY

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowych

numer 3(49)/2008
Nowy numer - zobacz spis tre?ci
 
o tym pisaliśmy