ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(86)/2017

Jak wojewoda piksele liczył
czyli rzecz o egzekwowaniu rozporządzenia w sprawie sposobu utrwalania imprezy masowej
Waldemar Fiałka
Wielokrotnie krytykowałem treść rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 10 stycznia 2011 r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprezy masowej. Po kilku latach jego obowiązywania potwierdzają się złe scenariusze.

Współczesne systemy monitoringu wideo
Marian Mazurski
Czy monitoring wizyjny jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem spośród wszystkich systemów zabezpieczeń? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając możliwości wykorzystania systemów CCTV w różnych zastosowaniach.

Przegląd: Szybkoobrotowe kamery IP HD

Producenci i dystrybutorzy przedstawiają
Prezentacje sprzętu czołowych dostawców szybkoobrotowych kamer IP HD.

Jak czytać parametry?
Marian Mazurski
Przedstawiamy zestawienie parametrów najpopularniejszych w Polsce szybkoobrotowych kamer HD IP, czyli zintegrowanych kamer wysokorozdzielczych z mechanizmem uchylno-obrotowym i zoomem, których medium transmisyjnym jest przewodowa lub bezprzewodowa sieć LAN.

Tabela porównawcza parametrów kamer

Światłowody
w instalacjach CCTV Część 2
Łukasz Bukowski, Dipol
W poprzednim wydaniu „Twierdzy” zaprezentowałem ideę oraz przykład realizacji światłowodowej instalacji CCTV w oparciu o indywidualne kable doprowadzone do poszczególnych punktów kamerowych. W tym skupię się na realizacji instalacji w oparciu o jeden przewód.

Ochrona szyta na miarę obiektu i jego użytkowników
Bartek Piotrowski, SATEL
Elektroniczne zabezpieczenia techniczne, w tym systemy alarmowe, aby spełnić swoje zadanie, muszą być jak najlepiej dopasowane do oczekiwań użytkowników i typu chronionego obiektu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń SSWiN?

Optymalizacja zarządzania ochroną obiektów z użyciem oprogramowania integrującego
Bartek Piotrowski, SATEL
Jak skutecznie zabezpieczyć wszystkie oddziały przedsiębiorstwa, zachowując jednolite standardy ochrony w każdym z nich? Czy można centralnie administrować rozproszonymi instalacjami bezpieczeństwa?

Rejestracja czasu pracy w chmurze, czyli RCP i KD w jednym
Bezpieczeństwo i koszty
Daniel Hat, HatPol
Im więcej poznawałem i używałem KD i RCP w chmurze, tym bardziej mnie to rozwiązanie zachwycało; poznałem elastyczność, wygodę i bezpieczeństwo serwisu GuardSaas.

Mocowanie poręczy i przedmiotów elektrycznych do ocieplonej elewacji
Jakub Prażmowski, Linkstal
Często zadajemy sobie pytanie, jak trwale zamocować: czujki ruchu, syreny alarmowe, ciężkie lampy, kamery monitoringu czy uchwyty poręczy do budynku ocieplonego styropianem lub wełną mineralną.

Jak znaleźć odpowiedni system zabezpieczeń
Oferta portalu Alarmy.org

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe
Delta-Opti
Statystyki podają, że za około 25% uszkodzeń urządzeń elektronicznych odpowiadają przepięcia spowodowane przez pole elektromagnetyczne będące skutkiem bliskiego uderzenia pioruna. Czy można uniknąć przepięć?

Mobilne wykrywacze niebezpiecznych substancji dla służb i wojska
Spy Shop

Mobilny wykrywacz kontrabandy SAS-Hitech-Xpose
dla straży granicznej i wojska
Spy Shop

IFSEC 2017
Targi pełne premier

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Wschodnia Konferencja
i Targi Ochrony Granic
W dniach 25-26 października 2017 r. na terenie Targów Lublin odbędzie Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „Granice”. Tematem przewodnim będą szczelność granic na wschodniej flance Unii Europejskiej, związane z tym wyzwania oraz planowana modernizacja wyposażenia polskich służb i infrastruktury granicznej. To doskonała okazja, by przedstawić zainteresowanym ofertę branży security do ochrony granic.

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2017