ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(83)/2016

Securex 360º
- czyli holistyczne ujęcie tematu zabezpieczeń. Kompleksowa oferta branży zaprezentuje się w Poznaniu między 25 a 28 kwietnia br.

Co na Securexie?
Wiele seminariów i konferencji, ale przede wszystkim przegląd ofert firm sektora security: nowości, ale i to, co rynek już zaakceptował - Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2016 zapraszają. Oto nasz przegląd stoisk na Securexie.

Nowości kwiecień 2016
Agnieszka Pitrus
SATEL wprowadza na rynek nowe urządzenia przeznaczone do coraz częściej stosowanych bezprzewodowych systemów alarmowych.

Merx gotów na Securex
Marian Guzy, Merx

Rewolucja w kamerach do monitoringu Canon
W połowie maja br. do sprzedaży trafią dwie nowe sieciowe kamery Canona do monitoringu. Zarówno model PTZ VB-M50B, jak i stacjonarna kopułkowa VB-H651V zostały zaprojektowane pod kątem pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

Systemy alarmowe krok po kroku
Czujnik zmierzchowy kontra timer
Dariusz Bembenek, Montersi.pl

Jak projektować system alarmowy
Sławomir Żywiec, Dipol

IP TV czy HD-TV
Paweł Król, GDE Polska
Do niedawna najbardziej ekspansywną techniką na rynku CCTV było IP. Bardzo szybko rosła oferta, pojawiło się wielu nowych producentów z Chin, ceny spadły i znacznie poprawiła się funkcjonalność. W ślad za tym rosła sprzedaż, wypierając stopniowo rozwiązania analogowe. Wydawało się, że IP CCTV zdominuje rynek, odsyłając do lamusa techniki analogowe. Jednak technika i rynek niosą często niespodzianki.
W artykule omówiono zalety i wady analogowej techniki HD oraz zalety i wady techniki IP.

Twarde dyski dla systemów monitoringu
Aby można było skorzystać ze wszystkich zalet cyfrowych systemów wideo, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi dysków twardych do systemów nadzoru wizyjnego.

Wszystkie światła skierowane na monitoring
Marcin Kaczor, Seagate
Ponad 90% wszystkich danych utworzonych do tej pory zostało wygenerowanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Stanowi to około 3,5 zettabajtów - czyli tyle, ile pojemności potrzeba do nagrania 2500 filmów HD przez każdą osobę na naszej planecie. Co zaskakujące - połowa z tych danych powstała w systemach nadzoru wizyjnego.

Zabezpieczenie dostępu do informacji, w tym do danych osobowych, na przykładzie oprogramowania RCP 5.0 Enterprise firmy Polsystem
Tomasz Adamski, Polsystem
Systemy klasy RCP i KD oraz inne systemy informatyczne przetwarzające dane osobowe powinny spełniać wiele wymogów, w tym tych dotyczących zabezpieczeń poziomu technicznego programów pod kątem ochrony danych osobowych. Profesjonalne rozwiązania do ewidencji czasu pracy i kontroli dostępu są najczęściej oparte na bezpiecznych, oczywiście przy odpowiedniej ich konfiguracji, relacyjnych bazach danych Microsoft SQL. Niskobudżetowe, „pudełkowe” systemy często korzystają z plikowych baz danych, których strukturę i zawartość można szybko odszyfrować i odczytać przy użyciu łatwo dostępnych narzędzi.

Zabezpiecz się przed nieautoryzowanym dostępem do kamery razem z Bosch
Michał Biela
Firma Bosch wprowadziła zestaw usprawnień dotyczących bezpieczeństwa danych, które mają na celu ustrzeżenie użytkownika przed ewentualnymi próbami włamania się do systemu.
W tym artykule skupimy się na przedstawieniu mechanizmów zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do urządzeń tzw. końca sieci, czyli urządzeń brzegowych. Są to np. kamera, nadajnik lub odbiornik wizyjny.

Wielkie spotkanie w branży edukacyjnej
W dniach 5-7 października 2016 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się I Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji oraz Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Europejskiego Stowarzyszenia Dialogu Edukacyjnego ESDE oraz Targów Kielce.

Action autoryzowanym dystrybutorem produktów Dahua
Firma Action SA, znana z dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD/GSM oraz produkcji sprzętu komputerowego, została oficjalnym dystrybutorem firmy Dahua w naszym kraju. Dzięki tej współpracy klienci uzyskają dostęp do pełnej oferty rozwiązań do monitoringu wizyjnego.  

Monitoring osiedlowy czyli rzecz o kupowaniu iluzji
Waldemar Fiałka
Od kilku lat wzmożoną aktywność w budowaniu tzw. monitoringów osiedlowych przejawiają administratorzy osiedli. Odbywa się to najczęściej na wniosek mieszkańców. Ponieważ monitoring wizyjny jest towarem, przy jego budowie działają prawa rynkowe. Podstawowe oczekiwanie inwestora najczęściej jest zdefiniowane następująco: „Monitoring musi być tani i dobry”. Magiczne słowo „dobry” jest najczęściej niedefiniowane - zazwyczaj kojarzy się je z maksymalnym rozmiarem pola widzenia przy jak najmniejszej liczbie kamer. Jaki jest efekt takiego działania?

Bezpieczeństwo na pierwszym planie
XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA już w czerwcu w Kielcach.

NOWE PRODUKTY

Informacje, Produkty

Skorowidz firm branżowych

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2016