ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(81)/2015

Monitoring szkolny - reaktywacja
Waldemar Fiałka
Wraca temat monitoringu wizyjnego szkół. Wraca - bo tego można się było spodziewać po pierwszej akcji budowy szkolnych systemów telewizji dozorowej. Pozwoliłem sobie na użycie określenia „szkolny system telewizji dozorowej” celowo - chociaż brzmi to trochę jak znane z dowcipów określenie „atrament do czwartej klasy”. Czy rzeczywiście istnieje coś takiego? Niestety nie.
Na przedstawionych w artykule przykładach widać, że jest możliwe zaprojektowanie i wykonanie monitoringu realizującego nadzór przestrzeni z wymaganą jakością. Problemem jest zatem nie dobór środków technicznych, lecz brak szczegółowych wymagań względem poszczególnych obszarów szkoły.

Lista kontrolna
Lista kontrolna wypełniona wspólnie przez inwestora i projektanta pomoże w opracowaniu precyzyjnego programu użytkowego systemu monitoringu wizyjnego szkoły.

Kamery w szkołach
Jarosław Łuczkiewicz, Fortuna Communication
Z doświadczenia współpracy z wieloma szkołami wiem, że najważniejsze jest właściwe zaprojektowanie systemu monitoringu. Z jednej strony pozwoli ono w maksymalny sposób wykorzystać środki finansowe, a z drugiej dobry projekt często jest atutem i „kartą przetargową” w zdobywaniu środków na jego realizację.

Monitoring w placówkach edukacyjnych
Krzysztof Wieczorek, eltrox.pl
Dyrektor jednego z gimnazjów z województwa śląskiego zlecił zainstalowanie kamer w swojej placówce. Założeniem projektu było wykonanie systemu monitoringu zapewniającego poprawę bezpieczeństwa uczniów oraz możliwość identyfikacji osób działających niezgodnie ze statutem szkoły.

Oncam Grandeye dla nowoczesnych i oszczędnych szkół
Aneta Rejman, Oncam Grandeye

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową SATEL
Dariusz Bembenek, Montersi.pl
Stosowanie modułów GSM w systemach alarmowych stanowi standard. Większość z nich to urządzenia uniwersalne. Można zauważyć, że firmy instalatorskie chętniej sięgają po moduły GPRS-T2 lub GPRS-T4, które są uważane za łatwiejsze. Czy to oznacza, że moduł GPRS-T1 jest trudniejszy w opanowaniu i konfiguracji? Odpowiedź jest oczywista - nie! Wystarczy jedynie przełamać barierę i spróbować przynajmniej raz go zainstalować.

Centrala VERSA Plus
Agnieszka Pitrus
VERSA Plus to najnowsza centrala alarmowa firmy Satel, należąca do serii VERSA.

Bezinwazyjna modernizacja analogowego monitoringu CCTV
Paweł Król, GDE Polska
Coraz więcej użytkowników analogowych systemów monitoringu decyduje się na ich modernizację. Wtedy muszą zdecydować o jej zakresie i sposobie.

Nowy etap rozwoju systemów monitoringu analogowego
Kamil Nalepa, Dipol
W ostatnich latach najbardziej przełomowym dla techniki monitoringu był ubiegły rok. Wtedy to nastąpił rozwój urządzeń do monitoringu w rozdzielczości HD, które przesyłają obraz modulowany analogowo.

Rejestrator Notis HDCVI - analog XXI wieku
Krzysztof Wieczorek, eltrox.pl
Za decyzjami o modernizacji systemu monitoringu przeważnie stoi chęć uzyskania lepszej jakości treści obrazu z kamer. Przykładem takiego działania jest zlecenie proboszcza, który chcąc chronić zabytkowy obiekt sakralny planuje zmodernizować obecnie pracującą, ale już mocno przestarzałą instalację analogową, dającą niską jakość nagrań.

WD Purple NV do systemów NVR
Joanna Kowal
Firma WD oferuje szeroki wybór napędów do systemów monitoringu, niezależnie od tego, w jakim środowisku pracują i z jakich aplikacji korzystają. Mogą być stosowane zarówno w rejestratorach DVR, NVR, CCTV, IPTV, jak i w wielu innych systemach. Najnowszą propozycją są dyski WD Purple NV zaprojektowane z myślą o skalowalnych systemach monitoringu.

HEVC - nowe rozwiązania dla systemów dozoru wizyjnego
Damian Karwowski, Jakub Stankowski, Krzysztof Wegner, Olgierd Stankiewicz, Krzysztof Klimaszewski, Tomasz Grajek
Politechnika Poznańska, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki
Technika HEVC (High Efficiency Video Coding) to nowy pomysł na kompresję obrazów. Jej bardzo wysoka efektywność kodowania obrazów pozwala przewidywać, że w ciągu kilku lat wyprze ona stosowaną obecnie technikę AVC. W efekcie firmy z branży IT będą zmuszone do aktualizacji swoich ofert handlowych i przejścia na nową technikę.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2015