ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(74)/2013

IFSEC 2013
Czterdzieste, jubileuszowe targi IFSEC (13-16 maja) przeszły do historii. Ostatni raz odbyły się w Birmingham, w przyszłym roku na tę bardzo istotną dla całej branży imprezę będziemy mogli trafić znacznie łatwiej, szybciej i wygodniej - edycja 2014 będzie miała miejsce na terenach ekspozycyjnych ExCeL Londynie.

Przegląd rejestratorów IP HD
Na naszym szybko rozwijającym się rynku sieciowych (IP) systemów telewizji dozorowej wysokiej rozdzielczości (HD) jest obecnych wielu nowych i dotychczas wiodących producentów i wiele zarówno znanych wcześniej jak i zupełnie nowych urządzeń. Urządzenia te są bardziej lub mniej zaawansowane technicznie, są z tzw. różnych „półek”, dysponują różnymi możliwościami, są mniej lub bardziej niezawodne i z tych i innych powodów są dostępne oczywiście w różnych cenach. Nasze zestawienie podstawowych, ale bardzo ważnych parametrów rejestratorów sieciowych IP HD pozwala każdemu i dla każdego zastosowania wybrać taki produkt, który będzie spełniał wszystkie albo prawie wszystkie oczekiwania przyszłego użytkownika.

Tabela porównawcza parametrów rejestratorów IP HD

Opis parametrów rejestratorów IP HD
Wszystkie informacje w tabelach pochodzą od producentów lub dystrybutorów urządzeń. Pokrótce objaśniamy, jak należy interpretować przedstawione parametry (z doświadczenia wyniesionego z różnych dyskusji wiemy, że nawet dla zaawansowanych fachowców niektóre nazwy są nie do końca jasne i jednoznacznie zrozumiałe).

Rejestratory sieciowe do małych instalacji
Michał Zgała, Fortec Polska
Producenci proponują coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, jednak większość zdaje się zapominać o najważniejszych czynnikach doboru urządzeń do małych instalacji: niskiej cenie i łatwej konfiguracji.

BCS - wysoka jakość systemów IP 
Marek Szkop, BCS

Rejestratory Abaxo
- zdalny podgląd i zarządzanie

Paweł Król, GDE Polska
Oferta urządzeń CCTV marki Abaxo jest konsekwentnie poszerzana. Do kamer Abaxo (np. LCA-401 czy VDA-606) dołączyły specjalistyczne monitory CCTV Abaxo MCT-1751A i MCT-1981A oraz zasilacze Abaxo, m.in. ZS12-2500-8 czy ZS12-4800-8. Kolejną grupą marki Abaxo są rejestratory ABR-0404S oraz ABR-0804S.

Czy analogowa CCTV
ma jeszcze coś do powiedzenia?

Mateusz Czerwiec, Dipol
Systemy analogowe od wielu lat stanowią ogromną większość wśród montowanych instalacji CCTV. Nic dziwnego - dobrze zaplanowany układ kamer i odpowiednio dobrany rejestrator zapewniają możliwość identyfikacji osób, twarzy, zachowań, a także takich istotnych informacji, jak numery rejestracyjne, marki pojazdów, przedmiotów itp. Przy okazji jest o wiele tańszy niż monitoring IP.

ACCO NET
- kontrola dostępu dla wymagających

Michał Konarski, Satel
System ACCO NET to nowoczesna kontrola dostępu. Modularny system wykorzystujący sieci autonomicznych kontrolerów dostępu, komunikujących się z centralnym serwerem z użyciem protokołu TCP/IP. Taka koncepcja pozwala w elastyczny sposób dopasować wielkość i funkcjonalność systemu w zależności od bieżących potrzeb wdrażającej go organizacji.

Jak dodać drzwi do istniejącego systemu kontroli dostępu?
Kamil Targalski, Assa Abloy
Niemal każdy nowoczesny obiekt biurowy czy handlowy ma system kontroli dostępu. Już na etapie tworzenia projektu planuje się zabezpieczenie wejścia i wszystkich ważnych pomieszczeń w budynku. Ale nie wszystko da się przewidzieć - dlatego często zachodzi potrzeba zmian lub rozbudowy istniejącego systemu. Jak wykonać to najłatwiej i ponosząc najmniejsze koszty?

Ekspert radzi, jak zostać bohaterem „inteligentnej” sypialni
Andrzej Tomczak
Projektantowi trudno na etapie projektowania budynku przewidzieć i precyzyjnie określić, gdzie umiejscowić dodatkowy włącznik (lub włączniki) światła. Zainstalowanie takiego włącznika na etapie eksploatacji mieszkania wymaga z reguły ułożenia nowych przewodów, co oczywiście kojarzy się z większym remontem. Ale od reguły są wyjątki. Możemy wykorzystać do naszych celów fale radiowe do sterowania oświetleniem sypialni (i nie tylko).

Adaptacyjne podświetlenie IR
Ava Parissay, Avigilon
Postępy w budowie kamer, a zwłaszcza opracowanie technologii adaptacyjnego podświetlenia IR, pozwalają poprawić jakość zarejestrowanego materiału wideo. Technologia adaptacyjnego podświetlenia IR firmy Avigilon łączy dwa procesy adaptacji. W pierwszej części artykułu przedstawiono pierwszy proces - technologię adaptacji do zoomu. Zapewnia ona najefektywniejsze wykorzystanie podświetlenia IR, jednorodnie podświetlając cały obrazowany obszar w każdym powiększeniu i eliminując straty podświetlenia dzięki koncentrowaniu całego podświetlenia IR na obszarze rejestrowanym przez kamerę.

Dinion HD Starlight
Radomir Dębek, Bosch Security Systems
Wprowadzenie na rynek nowej technologii przetworników pozwoliło firmie Bosch zaproponować całkowicie nową gamę rozwiązań z rodziny Starlight do której zaliczają się: kamera kompaktowa Dinion, kamera kopułkowa Flexidome RD o wzmocnionej konstrukcji oraz kamera kopułkowa z funkcją automatycznego ogniskowania Flexidome VR.

Brytyjski bank używa biometrii głosowej do uwierzytelniania klientów

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy