ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(66)/2011

Czy to kres „wolnej amerykanki” w instalowaniu elektronicznych systemów zabezpieczeń technicznych?
Andrzej Tomczak, ekspert Polskiej Izby Systemów Alarmowych
Felieton na temat odpowiedzialności prawnej zamawiającego, wystawcy deklaracji zgodności i dostawcy (instalatora) elektronicznych systemów zabezpieczeń technicznych.

ISC West 2011
Barometr amerykańskiego przemysłu CCTV

Może ostatni światowy kryzys, który urodził się w Ameryce i mocno dotknął również branżę zabezpieczeń, już się skończył albo niedługo się skończy? Tegoroczne targi ISC West 2011, w porównaniu z rokiem poprzednim, to jeszcze większa impreza i jeszcze więcej ciekawych konferencji. I optymistyczne prognozy na nadchodzący rok.

Jelenia Góra pod okiem kamer
Mariusz Marciniak
Jak zbudowano system monitoringu w Jeleniej Górze - krok po kroku.

VideoCAD 7.0 - nowa jakość
w projektowaniu systemów CCTV

Waldemar Fiałka
Najnowsza wersja programu wprowadza nowe pojęcie i narzędzie o tajemniczej nazwie „Rozdzielczość przestrzenna”. Program uwzględnia trendy rozwojowe systemów CCTV i rosnącą popularność kamer megapikselowych. Również analiza skuteczności CCTV przy sztucznym oświetleniu została znacznie rozszerzona w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania.

Trzecia droga CCTV
- HD CCTV

Maciej Grzondkowski, Volta
Od co najmniej 10 lat każda osoba związana z telewizją dozorową doskonale wiedziała, że dni telewizji analogowej są policzone. Palmę pierwszeństwa miała przejąć IP CCTV, czyli telewizja dozorowa oparta na cyfrowej transmisji obrazu. Wydawało się pewne, że za chwilę będzie to główny „budulec” systemów monitoringu wizyjnego. Tak było jeszcze na początku 2010. Ale wtedy sytuacja na rynku diametralnie się zmieniła. Na horyzoncie pojawiła się - HD CCTV!

Małe systemy IP
- którędy droga

Wojciech Giersz, PTH Secural
W ciągu ostatnich 10 lat systemy telewizji przemysłowej IP zdominowały rynek dużych systemów CCTV. Inaczej rzecz się ma jednak w przypadku małych systemów. Mimo licznych zalet technologii IP wielu wykonawców - czy to z obawy przed nieznanym, czy z przyzwyczajenia - stosuje nadal systemy analogowe. Dlaczego tak się dzieje?

Mindview:
wszystko w jednym pakiecie

Jakub Regulski, Fortuna Communication
Mindview to oprzyrządowanie i usługa w jednym, a w sumie układ, który nie zawiedzie w ochronie obiektu przed zagrożeniami zewnętrznymi. Całe wyposażenie dozorujące znajduje się w jednym pakiecie - komputer + kamera + modem 3G. Jedynym, czego potrzeba, by sprzęt działał, jest energia elektryczna.

Megapikselowe kamery Arecont Vision
Tomasz Mańturzyk, Ultrak Security Systems

Oczy dookoła głowy
Wojciech Trojniar, Dipol
Dwumegapikselowa kamera IP Pixord PD636E jest wyposażona w obiektyw typu „rybie oko”, który zapewnia podgląd całego pomieszczenia bez konieczności montowania dodatkowych kamer. Tym samym może zastąpić 2-3 kamery tradycyjne, jednocześnie pozostając mało widoczna.

Hemisferyczne kamery megapikselowe
z kompresją H.264

Tomasz Polus, Polvision
Dookólne kamery megapikselowe, zwane kamerami hemisferycznymi, bazują na specjalnych obiektywach typu „rybie oko”, dużych przetwornikach CMOS i skanowaniu progresywnym.

Centrale z rodziny Versa
- czołówka klasy

Michał Konarski, Satel
Firma Satel wprowadziła do sprzedaży nowe centrale z serii Versa. W jej ramach są dostępne trzy modele central różniące się liczbą wejść płyty głównej (odpowiednio 5, 10 i 15) oraz wydajnością zasilacza. Cała reszta jest wspólna: możliwości rozbudowy, manipulatory i ekspandery, oprogramowanie - jest to jedna z cech, której tak brakowało instalatorom w centralach serii CA.

IP w ofercie firmy CNB
- seria XNET

Paweł Król, GDE Polska
Rozwiązania sieciowe XNET poszerzają ofertę firmy CNB o monitoring w technologii IP. Seria XNET to urządzenia pozwalające synchronicznie przesyłać obraz w wysokiej rozdzielczości z prędkością 25 kl./s („full real time”) oraz dwukierunkową fonię.

Kamera w wielkim mieście
Agata Majkucińska, Axis Communications
Nowoczesne rozwiązania w zakresie nadzoru wizyjnego nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, zwalczają wandalizm czy dostarczają dowodów przestępstw, ale też wspierają promocję miast.

Nadzór wideo na Uniwersytecie Miami
Wyzwaniem dla nas było to, że uniwersytet ze swej natury jest bardzo zdecentralizowany, składa się z wielu niezależnych departamentów. W 2006 r. stwierdziliśmy, że mamy za wiele różnej wielkości systemów analogowych, wszystkie od siebie oddzielone i niezależne, zarządzane jeden przez ten dział, inny przez tamten. Szukaliśmy rozwiązania pozwalającego zespolić to wszystko w jeden system, zarządzany w jednolity sposób.

Nowi gracze: Canon

NOWE PRODUKTY

EUROPOLTECH
Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa - EUROPOLTECH stawiają sobie za zadanie wspomaganie procesów modernizacyjnych w służbach policyjnych, wojskach specjalnych oraz formacjach bezpieczeństwa państwa. Na targach są nagradzane produkty, które cechuje wysoka użyteczność dla tych służb i nowatorskie rozwiązania.

Skorowidz firm branżowych

Od pioniera techniki do światowego gracza
W tym roku Bosch obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia i 150. rocznicę urodzin jej założyciela.


aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy