ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(60)/2010

Co nowego na Securexie?
Dwuletnia edycja wystawy mobilizuje branżę i można oczekiwać, że na targach zobaczymy spory wycinek oferty rynku zabezpieczeń, w tym niemało nowości. Oto kilka zapowiedzi firm tego, co pokażą w stoisku.

Nowe rozporządzenie - nowe zadania dla projektantów systemów obiektów sportowych (cz. 1)
Stadion z boiskiem do piłki nożnej

Waldemar Fiałka
Nowe rozporządzenie o rejestracji imprez masowych - mimo licznych negatywnych opinii środowiska branży security - będzie najprawdopodobniej zgodne z ostatnim projektem. Będziemy więc musieli przyzwyczaić się do jego funkcjonowania i działania - tak jak do ciasnych butów. Przedstawiona analiza wskazuje na techniczne i finansowe skutki działania nowego rozporządzenia dla przykładowego obiektu. Naszym zadaniem docelowym jest wypracowanie metody postępowania projektowego, która umożliwi uzyskanie wymaganej jakości w istniejącym obiekcie, bez względu na jego przeznaczenie i wymiary.

Brickcom dla Gemteka
Brickcom Corporation
Firma Brickcom została zaangażowana przez Gemtek Technology do zaistalowania kompletnego systemu wideonadzoru IP dla centrali korporacji. Ponieważ miał on objąć budynki, parkingi, fabryki, a nawet hotele robotnicze zastosowano zintegrowany system BrickOne Solution.

Monitoring dużych obiektów rozproszonych
Mateusz Czerwiec, Dipol
Instalator musiał się zmierzyć z kilkoma problemami. Pierwszym było dobranie sprzętu zgodnego z obowiązującymi w USA normami bezpieczeństwa dla uczelni. Kolejny polegał na stworzeniu rozproszonego systemu monitoringu.

Sanyo - system telewizji dozorowej w technologii IP
Kamil Okrasa, SPS Trading

DSP jest najważniejszy
Michał Owca, firma Ostrowski
Ważnym, lecz często pomijanym przy doborze kamery układem jest DSP, będący rodzajem mikroprocesora o architekturze przystosowanej do cyfrowego przetwarzania obrazu. W rzeczywistości to procesor DSP decyduje o finalnej jakości obrazu.

Nowa jakość nadzoru wizyjnego w standardzie HDTV
Agata Majkucińska, Axis Communications

Black Box: nie tylko rejestrator
Krzysztof Zych, Volta
Wielu instalatorów docenia zalety kamer IP, zwłaszcza megapikselowych, jednak o ból głowy przyprawia ich kwestia doboru systemu archiwizacji. Niedoścignionym wzorem jest łatwość obsługi i stabilność, jaką zapewniają rejestratory DVR. Czy możliwe jest połączenie zalet nowoczesnych kamer sieciowych z atutami standardowych rejestratorów?

Inteligente kamery eneo VKC(D)-1375
Krzysztof Krasowski, Videor

Nowe produkty GeoVision
Piotr Bettin, CTR Partner

Centrale alarmowe Versa
- lider w implementacji norm europejskich

Michał Konarski, Satel

Centrala Detect 3004 Plus
Adam Kołodziński, Alpol Katowice

Czwórka na piątkę
Nowy rejestrator Bosch DVR 400

Jan Grusznic, Bosch Security Systems
Niekiedy wybrane urządzenia, choć zachwalane przez sprzedawców, potrafią nawet najprostszą instalację obrócić w koszmar. Jeśli chodzi o rejestratory cyfrowe, najczęściej pada pytanie: jaki dysk zamontować w rejestratorze, aby był kompatybilny i bezawaryjny.

Inspektor Kasowy, czyli kasy pod ochroną
Grażyna Gałązka, PAG
Dziś, kiedy mówimy o systemach bezpieczeństwa w sklepach, mamy na myśli nie tylko alarmy, kamery, rejestratory, ale również system do monitorowania kas.

Produkty VideoIP „W hołdzie Amadeuszowi”
Wojciech Giersz, Secural

AEOS: lekarstwo na reorganizację
Robert Mazur, Nedap
System AEOS powstał, gdy okazało się, że główną przeszkodą w integracji systemów zabezpieczeń obiektu w przypadkach reorganizacji, integracji itp. jest konieczność wymiany całości lub znacznej części osprzętu i okablowania.

Analiza zachowań ludzkich (cz. 3)
Interakcja między osobami a metody wnioskowania

Sławomir Maćkowiak, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki, Politechnika Poznańska
Jednym z największych wyzwań ostatnich lat w dziedzinie przetwarzania obrazów, widzenia maszynowego i systemów sztucznej inteligencji jest automatyczne zrozumienie treści oraz zdarzeń obserwowanych w scenie wizyjnej. Badania w tym obszarze koncentrują się na rozwoju metod analizy danych wizyjnych w celu wyodrębnienia i przetwarzania informacji o zachowaniu obiektów w scenie.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy