ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know


IFSEC 2005
Reportaż z targów
Rekordową frekwencję zanotowano podczas 32. edycji targów IFSEC, które odbyły się na terenach NEC w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Liczba gości znacznie przekroczyła tę z zeszłorocznej imprezy, co więcej, większość wystawców już zarezerwowała stoiska na przyszły rok – 75% przyszłorocznej powierzchni wystawowej już zostało sprzedane.

Zintegrowane multipleksery – rejestratory cyfrowe
(cz. 2)

Marian Mazurski
Co oznacza termin: „najlepsza jakość” (ang. best quality)? Jeżeli weźmiemy do testu dwa podobne rejestratory, z takim samym algorytmem kompresji, do obu podłączymy taką samą kamerę i zastosujemy identyczne ustawienia (najprostsza definicja: nagrywaj najszybciej i najlepiej), to czy jakość obrazu nagranego na jednym urządzeniu będzie zawsze taka sama jak na drugim? Mimo że na pozór ustawienia były takie same, może się okazać, że odtwarzany obraz nie będzie takiej samej jakości. Bo tak naprawdę, ustawienia nie były takie same. W jednym urządzeniu najlepsza jakość to kompresja w stopniu (na przykład) 1:5 a w drugim 1:10.

Profesjonalny rejestrator cyfrowy gwarancją niezawodności systemu
Rejestrator cyfrowy GANZ ZR-DH1621NP
Krzysztof Skowroński, CBC Poland

Pojedynek: Skanowanie progresywne kontra międzyliniowe
Robert Stanosz, Suma

Systemy CCTV a dynamiczne adresy IP
Tomasz Szymankowski, Miwi-Urmet

Szczęśliwa siódemka
Nowe oprogramowanie GeoVision wersja 7.0.
Przemysław Kumor, GV Polska 

Inteligentne systemy monitoringu wizyjnego
Grzegorz Modliński, VCS Polska
Analizują obraz dla sytuacji alarmowych, a nawet… technik marketingowych.

Co zamiast klucza
Systemy kontroli dostępu
Maciej Kowalewski, Vidicon

Era czytników
Zamki na karty zbliżeniowe i chipowe oraz z czytnikiem linii papilarnych w ofercie firmy Tayama Polska.

Sztuka i bezpieczeństwo
Dyskretna czujka dymu FAP500 firmy Bosch

Jak produkowane są wysokiej jakości obiektywy
Dominik Tokarski, Fortuna Communication

Praca kamer w warunkach słabego oświetlenia
Dominik Tokarski, Fortuna Communication
W dziedzinie CCTV coraz wyraźniej rysuje się rozwój produktów i systemów w kierunku nadzoru całodobowego. Coraz bardziej uwidacznia się również rywalizacja producentów, którzy prześcigają się we wprowadzaniu urządzeń, które – według nich – potrafią pracować w bardzo słabych warunkach oświetlenia. Dla końcowego użytkownika ważne jest, iż mogą lub wkrótce będą mogli skorzystać z takiego rozwiązania. Śledząc najnowsze rozwiązania w technologii prezentacji obrazu, namawiam, aby pamiętać, iż im więcej światła pada na scenę, tym lepszy obraz uzyskujemy.

Światłowody w TV przemysłowej (cz. 1)
Bolesław Polus, Polvision

Nie taki haker straszny, jak go malują
Tomasz Nidecki, magazyn hakin9
Hakerzy to straszni przestępcy internetowi. Czyhają na nasze dane, chcą zepsuć nasze komputery, wyłudzić pieniądze – taki wizerunek serwują nam codziennie media. Niestety, jest już chyba za późno, by cokolwiek poradzić na niekompetencję dziennikarzy, którzy używając terminu haker nie spróbowali nawet dowiedzieć się, co naprawdę to słowo oznacza.

Informacje, produkty
M.in.: HeiTel – nowa linia produktów; Sejfy gabinetowe i ścienne (Metalkas); Nowy wielojęzyczny program systemu Seven Guard (System 7 Security); Przeciwwybuchowe systemy monitoringu wizyjnego ExSiste (Pelco); Odporna czujka Guard (Volta); Bariera mikrofalowa z cyfrową obróbką sygnału (ATLine); DNA Program – innowacyjna technologia w walce z kradzieżami (Polskie Bezpieczniejsze Drogi); VCS – technologia przesyłu i zarządzania sygnałem wizyjnym przez sieci komputerowe (Bosch); Dźwiękowy system ostrzegawczy Plena (Bosch); Bilinx – dwukierunkowa technologia komunikacji z kamerą (Bosch); Nowe wideoserwery Axis; Centrala alarmowa Jablotronu; InPro BMS firmy IFTER; Centrala RC*GSM (Profil); Akustyczny detektor zbicia szyby AD700 (Alarmtech Polska); System Monitoringu Radiowego Virgo-690 (Gorke Electronic); Zwiększony zoom optyczny/cyfrowy w kamerach AutoDome (Bosch); Pierwsze kamery z przetwornikiem superdynamicznym III generacji (Panasonic); Depozytowy sejf gabinetowy (Kamet).

Skorowidz firm branżowych

numer 2(33) / 2005
Nowy numer - zobacz spis tre?ci
 
o tym pisaliśmy
© 2005