ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(85)/2017

Nowe produkty

Raport: systemy nadzoru wideo
Wymagania branży zabezpieczeń i rola systemów plug & play IP
Na podstawie „IFSEC Global”
Przed ostatnią edycją targów IFSEC ich organizatorzy przeprowadzili wiele wywiadów z profesjonalistami branży zabezpieczeń. Badania wspierała koreańska firma IDIS. Przepytano specjalistów z wielu krajów, zatrudnionych na różnych szczeblach i w różnych pionach w przedsiębiorstwach. Czego dowiedzieliśmy się z badania setek specjalistów systemów bezpieczeństwa z całego świata? Zebrane informacje dają świetny wgląd w potrzeby nadzoru i preferencje w organizacjach wszystkich rozmiarów w różnych sektorach.

Rok 2016, rok 2017
Podsumowania i perspektywy
Jak zapamiętamy rok 2016? Jaka technika cieszyła się największym powodzeniem? Czego możemy się spodziewać w nowym roku? Pytamy o to przedstawicieli kilku znaczących na polskim rynku firm.

GDPR - niedostateczna ochrona danych będzie bardzo kosztowna
Rok 2017 to czas, jaki mają polskie firmy na dostosowanie się do nowych unijnych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią, grożą im kary w wysokości do 20 milionów euro lub 4 proc. rocznego obrotu.

Instalowanie systemów kontroli dostępu
w sieci RS-485
Daniel Hat, HatPol
Aleksander Żurawski, IronLogic
Podczas instalacji systemów kontroli dostępu w sieci RS-485 można popełnić kilka błędów montażowych, których konsekwencją będą dodatkowe prace mogące opóźnić uruchomienie obiektu. Opisujemy najczęstsze błędy instalatorów i wskazujemy drogę, która może być pomocna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych specjalistów.

Inteligentne zarządzanie kluczami
- nowoczesne depozytory kluczy
ASSA ABLOY
Na jakiej zasadzie działa elektroniczny depozytor kluczy i jakie korzyści może przynieść zastosowanie go w małych i średnich firmach?

Wykrywacz kontrabandy SAS-Hitech-Xpose
w służbie straży granicznej i wojska
Między przemytnikami a służbami zwalczającymi przemyt od lat trwa wyścig zbrojeń - obie strony prześcigają się w opracowywaniu nowych metod. Ta rywalizacja zaowocowała wieloma rozwiązaniami, które mocno ułatwiają pracę przede wszystkim służb celnych i straży granicznej, ale także wojska oraz służb ochrony mienia.

Światłowody w instalacjach CCTV
Łukasz Bukowski, Dipol
Podstawowym problemem, przed jakim staje instalator realizujący system monitoringu wizyjnego, jest wybór odpowiedniego typu kabla światłowodowego oraz topologii okablowania dla konkretnej instalacji.

Przydatne funkcje współczesnych rejestratorów
Paweł Król, GDE Polska
Znalezienie przyczyny jakiegoś problemu bywa pracochłonne, dlatego współczesne rejestratory dysponują wieloma funkcjami ułatwiającymi diagnostykę. Niestety, są one rzadko używane. Zazwyczaj wynika to z tego, że instalatorzy nie wiedzą, do czego one służą, albo jak je skonfigurować. Dlatego warto je przypomnieć i opisać. Wiele z nich doskonale sprawdza się do celów diagnostycznych, zwłaszcza sieciach IP.

Jak wojewoda decybele liczył
czyli rzecz o egzekwowaniu rozporządzenia w sprawie sposobu utrwalania imprez masowych
Waldemar Fiałka
Zgodnie z konstytucyjną zasadą legalizmu organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa (art. 7 Konstytucji RP). Dla Kowalskiego wystarczy, że nie ma przepisu zabraniającego wykonywanie jakiejś czynności. Zdarza się jednak, że ów Kowalski pełni jednocześnie funkcję władzy publicznej i zapomina oddzielić przestrzeń prywatną od urzędowej. A wtedy o kłopoty nietrudno - zwłaszcza dla Kowalskiego.

Kodery wizyjne
Podstawowe ograniczenia w praktycznym wykorzystaniu
Damian Karwowski, Jakub Stankowski, Krzysztof Klimaszewski, Tomasz Grajek, Krzysztof Wegner, Olgierd Stankiewicz
Politechnika Poznańska
Co 9-10 lat powstaje nowa technika kompresji ruchomego obrazu, która jest około 2-krotnie wydajniejsza niż poprzednia. Daje to możliwość przemysłowego wykorzystania coraz lepszych rozwiązań w zakresie kompresji, mimo że w praktyce wykorzystanie nowych koderów wiąże się z wieloma istotnymi ograniczeniami. O nich właśnie jest ten artykuł.

System F&Wave,
czyli prosta automatyka do domu
Łukasz Kopciuch, Dipol
F&Wave to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku.

Monitoring w ekstremalnych warunkach
na Pucharze Świata w skokach narciarskich
Janusz Pawłowski, Merx
Najtrudniejszą sprawą w nadzorze wideo podczas zakopiańskich zawodów w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich był wybór rejestratorów NVR i dysków twardych. Problem w tym, że trzeba było je umieścić w skrzyniach, które nie były ogrzewane. Wieczorem, gdy rozgrywano zawody, temperatura wynosiła minus 10-13 stopni.

Nowe techniki na targach w Tajpei

Między 12 a 14 kwietnia br. w centrum wystawowym Nangang w stolicy Tajwanu Tajpei już po raz dwudziesty odbędą się jedne z większych, o globalnym zasięgu targi branży zabezpieczeń Secutech 2017.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2017