ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(82)/2016

Techniki systemów monitoringu wizyjnego:
mocne i słabe strony
Marian Mazurski
Nowe produkty i nowe rozwiązania nadzoru wizyjnego coraz lepszej jakości i z coraz większymi możliwościami stale pojawiają się na rynku. Mając tak wiele nowych opcji, projektanci, instalatorzy i integratorzy stają przed zupełnie nowym problemem. Mianowicie która technika lub produkt jest najlepszy dzisiaj i będzie najlepszy jutro. Ostateczny wybór powinien opierać się na tym, że wybrane rozwiązanie oferuje najlepszą wydajność oraz niskie ceny dla użytkowników. Celem tego artykułu jest przedstawienie i porównanie mocnych i słabych stron wszystkich technik nadzoru wideo. Oprócz tego autor sugeruje najlepsze rozwiązania w różnych okolicznościach i scenariuszach bezpieczeństwa.

Kamery AHD
Kilka uwag do tabeli
Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych na naszym rynku analogowych kamer AHD produkujących obraz wysokiej rozdzielczości HD (do 1920 x 1080 pikseli lub nawet 1200 TVL). Kamery HD (High Definition) to większa rozdzielczość obrazu, ale również dokładniejsze odwzorowanie kolorów, co daje w sumie znacznie lepszy efekt końcowy, czyli znacznie lepszy obraz niż w kamerach analogowych o standardowej rozdzielczości D1. W związku z tym praktycznie każdy tradycyjny system CCTV można by znacznie ulepszyć, wymieniając kamery i rejestratory na AHD bez potrzeby kablowania.

Kamery AHD
Producenci i dystrybutorzy przedstawiają
Pierwsza prezentacja sprzętu czołowych dostawców kamer AHD.

Tabela porównawcza parametrów kamer AHD

Obraz w rozdzielczości HD bez sieci IP
Kamil Nalepa, Dipol
Nowe sposoby kodowania i przesyłania obrazu w wysokiej rozdzielczości zdobywają coraz większą popularność wśród urządzeń do monitoringu. Oferują obraz w rozdzielczości 720 lub 1080p w cenie niewiele wyższej od kamer analogowych. Kluczem do sukcesu tych systemów okazało się połączenie zalet systemów analogowych oraz systemów IP.

Transkodowanie obrazu
– nieunikniona perspektywa w systemach dozoru wizyjnego
Damian Karwowski, Krzysztof Klimaszewski, Jakub Stankowski, Krzysztof Wegner, Olgierd Stankiewicz, Tomasz Grajek
Politechnika Poznańska, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki
Z każdym rokiem możliwości układów obliczeniowych (procesorów, układów scalonych) znacznie się zwiększają. Prawo Moore’a mówi, że moc obliczeniowa układów podwaja się co 18-24 miesiące. Ten dynamiczny wzrost umożliwia praktyczne zastosowanie coraz to nowszych technik kompresji obrazu ruchomego, które zapewniają wyższą efektywność kompresji danych.

Nowości SATEL

Systemy alarmowe krok po kroku
Sterowanie napędem bramy NICE z centrali SATEL INTEGRA
Dariusz Bembenek, Tomasz Tarnówka/Montersi.pl

ACCO NET
Skalowalny system kontroli dostępu
Agnieszka Pitrus
Duże i średnie przedsiębiorstwa wielooddziałowe, takie jak sieci handlowe, placówki bankowe czy punkty obsługi klienta, wymagają zaawansowanego systemu kontroli dostępu. W tej roli najlepiej sprawdzi się nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie oparte na zaawansowanych modułach mikroprocesorowych, takie jak system ACCO NET firmy SATEL.

Oni wiedzą, jak to zrobić
Alphatec: nasz 2015 rok
Mariusz Marciniak, Alphatec

Oni wiedzą, jak to zrobić
Inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy
Tomasz Kuliński, Sprint
Od ubiegłego roku na ulicach Bydgoszczy pracuje nowoczesny system transportowy, nagrodzony przez stowarzyszenie ITS Polska tytułem „Lider ITS 2015”.
W skład inteligentnych systemów transportowych w Bydgoszczy wchodzą: system sterowania ruchem, monitoringu wizyjnego, zarządzania transportem publicznym, naprowadzania pojazdów na drogi alternatywne oraz informacji parkingowej.
Obszar ich funkcjonowania obejmuje 52 skrzyżowania w centrum miasta. Wszystkie systemy integruje aplikacja nadrzędna SPRINT-ITS-SCATS, którą obsługują operatorzy pracujący w Centrum Sterowania Ruchem (CSR).

Sukces zabezpieczony
- Securex 2016
Między 25 i 28 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbędzie się 21. edycja targów Securex, największych i najbardziej prestiżowych targów branży zabezpieczeń w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Targi są miejscem prezentacji premier rynkowych, ale także nowych rozwiązań przyszłościowych.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2016