ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(77)/2014

Co na Securexie?
Wiele seminariów i konferencji, ale przede wszystkim przegląd ofert firm sektora security: nowości, ale i to, co rynek już zaakceptował - Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2014 zapraszają. Przedstawiamy nasz przegląd stoisk na Securexie.

Jak wybrać właściwy obiektyw?
Marian Mazurski
Obiektyw jest pierwszym „przetwornikiem” obrazu i jeżeli jest on kiepski albo źle dobrany, to na pewno nie da się tego w dalszym torze wizji elektronicznie czy informatycznie naprawić.

Co warto wiedzieć o obiektywach?
Hubert Nagórny
Każdemu użytkownikowi zależy na tym, aby system spełniał jego oczekiwania
- wszystko w polu widzenia kamery ma być widoczne w najdrobniejszych szczegółach. Nie sprosta temu nawet najlepsza kamera, jeżeli będzie wyposażona w wątpliwej jakości obiektyw. Aby ułatwić to zadanie, postaram się przedstawić kilka podstawowych zasad, które
mogą okazać się pomocne przy wyborze odpowiedniego obiektywu. Ograniczę się przy tym do praktycznych porad.

Integra 256 Plus
Większe możliwości w systemach Grade 3
Artykuł firmy Satel

Monitoring IP w istniejących sieciach LAN
Paweł Król, GDE Polska
Monitoring z użyciem kamer IP nie jest już alternatywą dla monitoringu analogowego, lecz pierwszym rozwiązaniem branym pod uwagę podczas projektowania instalacji CCTV. Obecnie ceny detaliczne rejestratorów 8-kanałowych zaczynają się od 1000 złotych netto, a ceny kamery IP 2 Mpix od 900 złotych netto.

Oświetlenie w monitoringu
Kamil Nalepa, Dipol
Do większości zdarzeń na terenach monitorowanych przez kamery dochodzi nocą. Do stworzenia zbudowania profesjonalnego systemu monitorowania terenu przez całą dobę jest potrzebna podstawowa wiedza o oświetleniu.

Notis: profesjonalne rozwiązania dla systemów analogowych 
Bartosz Czarnota

Innowacyjne rozwiązania firmy Avtech 
Kamil Sochaj, Eltrox.pl

GPRS-T4 i GPRS-T6
 - nowe moduły komunikacyjne marki Satel
Agnieszka Pitrus, Satel
Firma Satel wprowadziła do oferty dodatkowe moduły monitoringu GPRS/SMS o zwiększonej liczbie wejść. Mogą one być wykorzystane w automatyce budynkowej, powiadamianiu osobistym oraz komunikacji między system alarmowy a stacją monitoringu.

Merx
Warto się spotkać
Marian Guzy, Janusz Pawłowski
Firma Merx, funkcjonująca od ponad 20 lat w branży zabezpieczeń, chętnie uczestniczy w kolejnej edycji w targów Securex, tym bardziej że to wieloletnie doświadczenie zaowocowało zróżnicowaną ofertą telewizji przemysłowej.

Międzynarodowe koncerny franczyzowe wybrały monitoring 360° Oncam Grandeye
Kamila Rejman, Oncam Grandeye

Prześwietlarki rentgenowskie Astrophysics
Fortuna Commucication

WD Purple
Nowy niezawodny dysk do systemów monitoringu
Marcin Bieńkowski
Dyski z serii WD Purple są przeznaczone do pracy w systemach monitoringu, w których montuje się od jednego do ośmiu napędów. Co więcej, dyski te rejestrują jednocześnie obrazy pochodzące z nawet 32 kamer HD. Dzięki temu przyszła rozbudowa systemu monitoringu o kolejne kamery nie będzie stanowiła problemu.

Optymalizacja położenia kamer monitoringu miejskiego
Waldemar Fiałka
W poprzednim artykule przedstawiłem jedną z metod optymalizacji lokalizacji kamery monitoringów miejskiego z uwzględnieniem kryterium aplikacji zdefiniowanych w normie PN-EN 50132-7:2012. Podstawę analizy stanowiły wymagania użytkownika zdefiniowane za pomocą aplikacji z normy. Metoda wykorzystywała jako narzędzie program VideoCAD. Analiza dotyczyła skali makro - jej efektem było wskazanie obszaru potencjalnych lokalizacji kamery spełniającej najwięcej wymagań użytkownika. Ten artykuł dotyczy analizy w skali mikro. Przedstawię metodę poszukiwania optymalnej lokalizacji wewnątrz obszaru zainteresowania lub obszaru potencjalnych lokalizacji wyznaczonego na podstawie analizy w
skali makro.

156 kamer w Jeleniej Górze
Mariusz Marciniak, Alphatec Communication
W „Twierdzy” 2/2011 opisywałem przebieg budowy systemu monitoringu wizyjnego w Jeleniej Górze. Czas szybko płynie. Budowa miała miejsce w połowie 2010 roku. Minęły dokładnie 3 lata i za nami kolejne rozbudowy tego systemu. Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ oprócz planowanej przez inwestora - miasto Jelenia Góra - rozbudowy systemu o kolejne kamery, doszły rozbudowy związane z innymi inwestycjami miejskimi.

NOWE PRODUKTY

Skorowidz firm branżowych

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy