ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(70)/2012

Monitoring w przestrzeni publicznej
Waldemar Fiałka
Podstawową funkcjonalnością systemów monitoringu miejskiego jest możliwość rozpoznania lub identyfikacji osób. Funkcjonalność ta wymaga spełnienia przez urządzenia ściśle określonych wymagań ilościowych i jakościowych. Jednocześnie wymóg zapewnienia rozpoznania lub/i identyfikacji osób nakłada na projektanta i użytkownika pewne obowiązki, z których nie zawsze sobie zdajemy sprawę.

Kamery HD
Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych na naszym rynku kamer dostarczających standardowy obraz HD oraz obrazy wysokiej jakości o innych rozdzielczościach. Kamery HD to nie tylko większa rozdzielczość obrazu, ale również dokładniejsze odwzorowanie kolorów, co daje znacznie lepszy obraz niż w kamerach o standardowej rozdzielczości. Praktycznie każdy tradycyjny system CCTV można znacznie ulepszyć, wymieniając sprzęt na HD.

Prezentacje producentów i dystrybutorów wybranych modeli kamer HD

Tabela porównawcza parametrów kamer HD
W tabeli zestawiono 42 modele kamer.

Monitoring w wysokiej rozdzielczości
Popularne obecnie systemy IP, których erę ogłosiliśmy tytułem na okładce „Twierdzy” w 2004 roku – „Systemy sieciowe są trendy!”, od kilku lat oferują jakość HD. Inaczej HD-SDI – bo to jeszcze pionierski temat i niewiele systemów monitoringu pracuje z tym interfejsem, więcej jest ich za granicą. Przedstawiamy kilka przykładów systemów.

Serial digital interface
Marian Mazurski
W 2011 roku pojawiło się dość dużo nowych kamer z nowym oznaczeniem HD-SDI. Co to znaczy i jakie są podstawowe cechy tych urządzeń, do jakich zastosowań zostały zaprojektowane? Przedstawiamy techniczny opis standardu SDI oraz praktyczne uwagi dotyczące systemów opartych na tej technologii.

HD-SDI w telewizji przemysłowej wysokiej rozdzielczości
Mirosław Gondek, Ewimar
Systemy CCTV wchodzą w erę HD. O ile kamery IP wysokiej rozdzielczości są znane już od dłuższego czasu, standard HD-SDI jest na etapie prężnego rozwoju.

HD-SDI, czyli wyższy poziom bezpieczeństwa
Visionite Polska
Najnowsze prognozy dotyczące rynku monitoringu i ochrony mienia wskazują, iż do roku 2014 urządzeń HD będzie więcej niż analogowych. Ta tendencja jest odnotowywana również w naszym kraju, na co niewątpliwie wpływ mają inwestycje związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Stały wzrost nakładów w sektorze budowlanym wymusza zwiększenie wydatków z zakresu ochrony i zabezpieczeń, które wg prognoz do końca 2015 r. mają się podwoić i wynieść ponad 3 mld euro.

NOWE PRODUKTY

Kamery IP Sony V generacji w ofercie ADI
Dawid Adamczyk, Ultrak Security Systems

Integracja rejestratorów CNB z instalacjami RTV-SAT oraz alarmowymi
Paweł Król, GDE Polska

Silver
- dualna czujka firmy Satel
Michał Konarski, Satel
Czujka Silver, produkowana przez firmę Satel od ponad 5 lat, należy do najbardziej zaawansowanych urządzeń w tej klasie. Wykrywanie zamaskowanego intruza jest efektem zastosowania wielu technologii.

Trzy w jednym
Paweł Mielewczyk, D-max
Rozwiązanie D-max Coaxial to wideo + dane + zasilanie po tym samym kablu koncentrycznym. W dużym uproszczeniu jest analogowym odpowiednikiem standardu PoE, który jest wykorzystywany w kamerach IP.

Ekonomiczny monitoring osiedla
Wojciech Trojniar, Dipol

Piksele zamiast TVL, czyli komu to przeszkadzało (cz. III)
Waldemar Fiałka
W poprzednich artykułach („Twierdza” nr 4 i 5/2011) omówiliśmy zagadnienia dotyczące postanowień, które zawiera rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie sposobu utrwalania imprezy masowej. Zajmijmy się ostatnim mierzalnym parametrem wymaganym przez rozporządzenie: czasem otwarcia migawki.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy