ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(59)/2010

Utrwalanie imprez masowych, czyli jak wylać dziecko z kąpielą
Waldemar Fiałka
Czytając projekt nowego rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk, odnosi się wrażenie, że jest ono efektem mityczno-magicznego myślenia o monitoringu obiektów sportowych. Po przeczytaniu projektu narasta przekonanie, że skuteczność monitoringu jest zależna wyłącznie od jakości sprzętu. Jakości rozumianej jednowymiarowo - im więcej pikseli, tym lepiej. Tak jakby samo skierowanie megapikselowej kamery na pseudokibica powodowało, że stanie się on innym człowiekiem.
Termin dostosowania istniejących monitoringów do wymagań nowego rozporządzenia został określony na 31 marca 2011 r.

Techniczne aspekty utrwalania dźwięków imprez masowych
Jacek Danielewski, Fabryki Ciszy
Utrwalanie w formie audio i wideo przebiegu imprez masowych, o czym mówi rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 28 października 2004 r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk nastręcza wiele problemów technicznych.

NOWE PRODUKTY

Rok 2009, rok 2010
Podsumowania i perspektywy

Przedstawiciele kilku znaczących graczy na polskim rynku security podsumowują miniony rok i opowiadają o tym, czego spodziewają się po obecnym.

Systemy analogowe i cyfrowe CCTV - wady i zalety
Mieczysław Górny
Gdzie przebiega granica pomiędzy systemem analogowym a cyfrowym (sieciowym)? Czy nadszedł już definitywny zmierzch analogowych systemów CCTV? Jaka jest w tym rola kamer megapikselowych? Które systemy są tańsze w budowie i mniej zawodne w eksploatacji? Czy każdy system z rejestratorem sieciowym to system IP?

Detekcja termiczna gwarancją skuteczności nadzoru w każdych warunkach
Agata Majkucińska, Axis Communications
Kamery termiczne - AXIS Q1910 do instalacji w pomieszczeniach oraz AXIS Q1910-E do zastosowań zewnętrznych.

Obrotowa automatyka kamer Optiva
Marcin Morzyk, Volta
Współczesne urządzenia oferują w standardzie wiele funkcji, które pozwalają w znacznym stopniu zautomatyzować pracę obsługi. Ale czy instalator lub inwestor potrafią z tego dobrodziejstwa skorzystać?

Nowe kamery LC Security
Piotr Bettin, CTR Partner
Stosowane od dawna kamery kolorowe o rozdzielczości poziomej 420-480 TVL, które stanowiły fundament oferty większości liczących się producentów sprzętu dozorowego, coraz częściej zastępują kamery o znacznie wyższej rozdzielczości, pozwalającej uchwycić, zarejestrować oraz zidentyfikować znacznie więcej szczegółów (wręcz kluczowych do zaspokojenia potrzeb profesjonalnych systemów dozorowych).

Brickcom: Brick One Solution
Brickcom Corporation
Oferta firmy Brickcom, producenta nowoczesnych rozwiązań IP CCTV.

Monitory z górnej półki
Fortuna Communication
Asortyment firmy Orion dla branży zabezpieczeń technicznych.

Bezobsługowe systemy telewizji przemysłowej firm
Michał Owca, firma: Ostrowski
Małe systemy telewizji dozorowej są zwykle pozbawione stałego nadzoru. W kluczowych momentach system może zawieść i to nie z winy sprzętu, lecz np. z powodu sabotażu. System powinien być w stanie ochronić się przed tego typu przypadkami. Na tym polega zadanie rejestratorów CamVision.

Passan - system kontroli dostępu zintegrowany z telewizją przemysłową
Marek Kośmider, Miwi-Urmet

Technika trzyma z dala złoczyńców
Silvia Stegeman i Berend Jan Palamba, Nedap
W ostatnich latach obserwujemy gwałtowne zmiany w technologiach sieciowych oraz w ich zastosowaniach. Dotychczasowe podejście do systemów zarządzania bezpieczeństwem nie spełnia wymogów nowej epoki: coraz wyraźniejsza staje się potrzeba tworzenia systemów sieciowych z inteligencją rozproszoną.

Profesjonalne okablowanie w monitoringu wizyjnym

Katarzyna Gołaszewska, Dipol
Nowoczesne analogowe kamery CCTV wymagają medium transmisyjnego najwyższej jakości. Obraz z kamery może ulec znacznemu pogorszeniu, jeśli zastosujemy złej jakości kable i złącza.

Analiza zachowań ludzkich (cz. 2)
Automatyczne rozpoznawanie tłumu i wnioskowanie

Sławomir Maćkowiak, Katedra Telekomunikacji Multimedialnej
i Mikroelektroniki, Politechnika Poznańska

Najważniejszym elementem w rozwoju systemów CCTV jest obecnie zwiększanie inteligencji systemów. Nowoczesne rozwiązania systemowe powoli zaczynają wykraczać poza obszar detekcji ruchu i identyfikacji twarzy. Ta część cyklu przedstawia różne podejścia do automatycznego wykrywania tłumu i interpretowania danych pochodzących z kamer CCTV. Przedstawione algorytmy stanowią kierunek rozwoju badań w zakresie inteligentnej analizy sceny i coraz częściej są podstawą teoretycznych rozwiązań wprowadzanych do zastosowania komercyjnego. Tym samym znacząco ułatwiają one analizę obserwowanej sceny, a dodatkowo pozwalają wartościować zagrożenia i przewidywać zachowania ludzi.

Zapraszamy na Securex
Rozmowa z Joanną Jasińską, dyrektor Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy