ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Jak minął w firmach rok 2007?
Zapytaliśmy dostawców i instalatorów systemów zabezpieczeń, jak podsumowują rok 2007. Pod względem handlowym, popularności konkretnych grup urządzeń, tendencji rynku.

Niestandardowe kamery megapikselowe
Marian Mazurski
Kamery megapikselowe to element kolejnego etapu rozwoju techniki telewizji dozorowej. Nie trzymają żadnych standardów dotyczących rozmiaru obrazu i postaci sygnału dotychczas stosowanych w technice CCTV. Można postawić tezę, że kamery megapikselowe dla CCTV zostały wymyślone nie tylko z powodu pojawienia się nowych potrzeb, ale raczej z powodu pojawienia się nowych, bardzo zaawansowanych możliwości technicznych.

Hybrydowy system wideo IP
Tomasz Goljaszewski, Miwi-Urmet
Na łamach „Twierdzy” jakiś czas temu prezentowaliśmy pierwszą odsłonę IP-PRO, systemu telewizji przemysłowej w technologii IP. Rodzina produktów IP-PRO została przedstawiona jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, dotyczące systemu w technologii IP, który byłby przeciwwagą dla tradycyjnych systemów CCTV. Ponieważ prace nad doskonaleniem IP-PRO trwają, dziś prezentujemy możliwości tworzenia rozwiązań hybrydowych oraz przedstawiamy nowe urządzenia, zwiększające funkcjonalność IP-PRO.

D-TECT X: detekcja bezprzewodowa na 102
Zbigniew Fałtynowicz, Adam Kłos/MKJ
Przedstawiamy rozwiązania firmy GJD na tle zestawienia najważniejszych parametrów, które charakteryzują urządzenia bezprzewodowe w połączeniu z cechami, jakie powinny mieć urządzenia pracujące w warunkach zewnętrznych.

Nowa generacja kamer kopułowych
Krzysztof Skowroński, CBC Poland
Ofertę Ganza wzbogaciła nowa seria kamer kopułowych ZC-D4039. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oraz superwysokiej rozdzielczości kamery zapewniają obraz o doskonałych parametrach nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Hybrydowy AverDiGi SA 6000e Pro
Marcin Gierszner, Alpol 
Rejestrator AverDiGi SA 6000e Pro światowego lidera w rozwiązaniach multimedialnych firmy Avermedia wpisuje się w nowe zjawisko na rynku zabezpieczeń - rejestratory hybrydowe.

Raport: całkowity koszt inwestycji (CKI)
Porównanie sieciowych i analogowych systemów nadzoru 

Opracowanie Softex Data
Wbrew powszechnemu przekonaniu, że cyfrowe rozwiązania nadzoru wideo są droższe niż systemy analogowe, z badań wynika, że jest inaczej!

IPTV bez granic
Tomasz Polus, Polvision 
Na rynek wchodzi najnowsza wersja systemu nadzoru wizyjnego Geovision - 8.2. Przedstawiamy najbardziej istotne innowacje. 

Czy widzisz to, co ja widzę?
Ruud Toonders, Bosch Security Systems
Dzisiejsze algorytmy analizy VCA, stosowane w coraz bardziej zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu dozoru wizyjnego, są zdolne nie tylko do detekcji ruchu, ale także do wykrywania określonych obiektów, takich jak porzucony bagaż, wykrywania kierunku ruchu obiektu, a nawet podejrzanych zachowań, takich jak pozostawanie w jednym miejscu przez długi czas. A wszystko to w czasie rzeczywistym.

VideoCad wersja 5.0 (cz. 6)
Monitoring miejski - mity i rzeczywistość

Waldemar Fiałka
Niska społeczna ocena skuteczności monitoringu wynika przede wszystkim z różnej oceny jego efektywności. W artykule problematyka efektywności monitoringu w zależności od zastosowanych rozwiązań technicznych z wykorzystaniem programu VideoCAD. 

Alarm dla stadionów
VIII edycja kieleckich targów Alarm 

Zdobywca złotego medalu na targach Alarm 
Rejestratory Rohas RH-5000

GV Polska, Janusz Pawłowski
Coraz częściej o wyborze sprzętu decyduje to, czy możliwy jest podgląd kamer przez internet. To pociąga za sobą zwiększone wymagania co do funkcji sieciowych, a co za tym idzie do jakości nagrywanego obrazu. 

Zza miedzy - systemy telewizji dozorowej u sąsiadów
Marcin Wagner
Podróżując po Europie, większość turystów zwraca uwagę na zabytki, pogodę lub na ceny piwa. Spróbujmy zerknąć na odwiedzane miasta nieco inaczej, przez pryzmat branży zabezpieczeń, zapraszając Czytelników do wycieczki po niektórych krajach Europy Środkowej. W pierwszym odcinku Litwa.

NOWE PRODUKTY

Informacje, produkty

Skorowidz firm branżowych

numer 1(47)/2008
Nowy numer - zobacz spis tre?ci
 
o tym pisaliśmy