ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know
SECUREX 2005

Reportaż z poznańskich targów
O planach na 2005 rok opowiadają przedstawiciele firm Bosch Security Systems, Satel, Polvision.

Przed IFSEC 2005
Najważniejsza wystawa zabezpieczeń powraca w tym roku (16-19 maja) do centrum targowego NEC
w Birmingham. Liczba wystawców znacznie przerosła oczekiwania organizatorów; ponad 90% powierzchni już wykupiono. IFSEC jest obecnie najważniejszym miejscem, gdzie wystawcy przedstawiają premierowe produkty i rozwiązania. Spodziewany jest udział firm z 35 krajów, a wśród wystawców znajdą się takie firmy, jak IBM, Norbain, Panasonic, Bosch, Siemens czy Pelco.
Nie każdy wie, że wypełniając odpowiednio wcześniej formularz rejestracyjny, można otrzymać nieodpłatną wejściówkę na IFSEC. Wystarczy wejść na stronę www.ifsec.co.uk i znaleźć podkreślony link "register now". Po kliknięciu linku pojawi się okno, w którym nowi odwiedzający mogą wybrać opcję "New Registrations" i po wypełnieniu prostego formularza uzyskać darmowe zaproszenia na całą imprezę. Co więcej, w prawym górnym rogu strony znajdziecie link "Invite a collegue", czyli mogą państwo sami wystawić zaproszenia dla znajomego lub klienta, z którym chcielibyście się spotkać w na targach.
Idea nieodpłatnych zaproszeń jest jednym z dodatkowych elementów przyczyniających się do sukcesu tej doskonałej angielskiej imprezy. Wystawcy opłacają kosztowne stoiska, ale organizator dokłada wszelkich starań, by odwiedziło ich jak najwięcej gości. Doskonała reklama, obecność VIP-ów, nieodpłatne wejściówki dla wszystkich zainteresowanych, bardzo czytelny podział tematyczny sektorów targowych, ogromna liczba imprez towarzyszących, panele dyskusyjne i fora naukowe: to wszystko sprawia, że żaden wystawca i żaden odwiedzający nie opuszcza Birmingham niezadowolony. Właśnie dlatego impreza ta, pomimo powszechnego kryzysu wystaw i targów, rośnie z roku na rok, stając się obecnie bezdyskusyjnie najważniejszym wydarzeniem dla branży w całej Europie.

TWIERDZA uzyskała w tym roku prestiżowy status partnera IFSEC i jest to impreza, którą polecamy szczerze i gorąco, gdyż powinna być wzorem dla wszystkich organizatorów targów w Europie.


Transmisja danych w lokalnych przewodowych sieciach komputerowych (cz. 3)
Ryzyko związane z technologią IP i aktywnymi atakami na urządzenia sieciowe
Tomasz Polus
"Przyszłość należy do technologii sieciowych". "Przyszłość systemów telewizji przemysłowej jest związana z technologiami informatycznymi". "Kamery sieciowe mają własne systemy operacyjne, wbudowane serwery IP, oprogramowanie przetwarzające sygnały, wewnętrzną pamięć, są prawdziwymi urządzeniami sieciowymi - zupełnie jak komputery". To brzmi wspaniale, ale czy naprawdę jesteśmy świadomi tego, co czeka nas po wdrożeniu technologii IP?


Radiowa rodzina
Paweł Czapski, Dariusz Piekut, Vidicon
Coraz większą popularność w dziedzinie systemów alarmowych zdobywają obecnie rozwiązania bezprzewodowe.


Stadion Śląski
- najlepiej zabezpieczony obiekt sportowy w Polsce

Adam Zajkowski, Bosch Security Systems


M4-16000D1 - rejestrator do monitoringu imprez masowych
Fortuna Communication


Pod okiem GV Estrada
Dariusz Flejszar, GV Polska
Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 28 października 2004 r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk stawia dosyć ostre kryteria dla organizatorów imprez masowych.


System MPR-PRO
Tomasz Szymałkowski, Miwi-Urmet


Rejestrator cyfrowy CPD500W
Tomasz Filipek, Tayama Polska


Pelco 5100 - kamery z nowym przetwornikiem obrazu
LINC


Technologie informatyczne w systemach zabezpieczeń (cz. 4)
Rozwiązania informatyczne wykorzystywane w ewidencji czasu pracy
Jerzy Taczalski, IFTER


Zintegrowane multipleksery - rejestratory cyfrowe
Zmiany 2003-2005
Marian Mazurski
Już po raz drugi na łamach "Twierdzy" przedstawiamy zestawienie parametrów najpopularniejszych na naszym rynku cyfrowych rejestratorów wideo przeznaczonych do pracy w systemach nadzoru wizyjnego. Poprzednie zestawienie prezentowaliśmy dwa lata temu. Czy dużo się od tego czasu zmieniło? Bardzo dużo.


Przegląd cyfrowych rejestratorów wideo
Prezentują firmy: AAT Trading Co., Alarmnet, Altram, Arpol, Bosch Security Systems, CBC Poland, Dedicated Micros, Delta-Opti, Eureka Soft & Hardware, Fortuna Communication, GV Polska, Info-Cam, LINC, Miwi-Urmet, Radioton, Siemens Building Technologies FSP, SSI, Tayama Polska, Wizja, Volta.


Tabela porównawcza parametrów cyfrowych rejestratorów wideo
47 modeli

Skorowidz firm branżowych

Oferta na czasie

Informacje, produkty


numer 1(32) / 2005
Nowy numer - zobacz spis treœci
 
o tym pisaliśmy
© 2004